
Наразі Міністерству охорони здоров’я відомо про понад десять випадків зі зверненнями громадян щодо підозр на коронавірус з Китаю.
Як повідомляє ТСН, про це на брифінгу повідомив виконувач обов’язків генерального директора Центру громадського здоров'я України МОЗ Ігор Кузін.
"Ми щоденно отримуємо інформацію про звернення. Як на національному, так і на обласних рівнях. Наразі в нас є ті повідомлення, що ми отримали – близько 12 випадків – це ті пацієнти, які звернулися до свого лікаря з тими чи іншими скаргами на самопочуття. Але в жодного випадку не було навіть підозри на інфікування коронавірусом. В усіх випадках проведено повний комплекс епідеміологічних розслідувань. І також був зроблений повний комплекс лабораторних досліджень, як потребували того клінічні протоколи", - зазначив він.
На сьогодні ВОЗ залишила незмінною рекомендацію не обмежувати торгівлю та міжнародне сполучення з країнами, де реєструються випадки захворювання. Українським лікарям пропонують допомогу на випадок, якщо в них виникають питання щодо коронавірусу.
"Напередодні запрацювала телефонна лінія для фахівців, які мають певні запитання з коронавірусної інфекції. Поки вона буде працювати для лікарів-епідеміологів, лікарів інфекційної справи. І ми зможемо також консультувати обласні управління охорони здоров’я за основними запитаннями, які пов’язані з можливим випадком поширення захворювання", - зазначив Кузін.
Як повідомляв УНІАН, про спалах пневмонії невстановленого походження у місті Ухань влада Китаю заявила наприкінці грудня 2019 року. Встановлено, що збудником захворювання став новий тип коронавіруса - 2019-nCoV. Вірус передається від людини до людини. Інкубаційний період коронавіруса становить від 2 до 12 діб.
Вірус поширився у понад два десятки країн за межами Китаю. Всесвітня організація охорони здоров'я 30 січня оголосила надзвичайну ситуацію міжнародного значення у зв'язку з поширенням коронавіруса з Китаю. Станом на 4 лютого в результаті зараження хворобою щонайменше 426 осіб померли, кількість заражених перевищила 19 тисяч.