Останнім часом захворюваність на центральний нецукровий діабет стає все більш поширеною \ фото УНІАН

Міністерство охорони здоров’я вперше створило та затвердило уніфікований клінічний протокол первинної, вторинної (спеціалізованої) та третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги "Нецукровий діабет".

Про це повідомила прес-служба МОЗ. "Останнім часом захворюваність на центральний нецукровий діабет стає все більш поширеною. Це пов'язують зі збільшенням кількості хірургічних операцій на головному мозку і гіпофізі, а також кількості черепно-мозкових травм, при яких випадки розвитку захворювання складають до 30%", - зазначили в міністерстві.

Читайте такожЗ 1 жовтня НСЗ розширить перелік пацієнтів, які зможуть отримати інсулін безкоштовно

Відео дня

Уніфікований клінічний протокол первинної, вторинної (спеціалізованої), третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги (УКПМД) "Нецукровий діабет" розроблений з урахуванням сучасних вимог доказової медицини. Він розглядає особливості проведення діагностики та лікування нецукрового діабету в Україні з позиції забезпечення наступності видів медичної допомоги. УКПМД розроблений на основі адаптованої клінічної настанови "Нецукровий діабет" та з урахуванням сучасних міжнародних рекомендацій, відбитих у клінічній настанові Society for Endocrinology Clinical Guidance: Inpatient management of cranial diabetes insipidus (https://bit.ly/3hzgyxv).

Новий протокол призначений для використання на усіх рівнях надання медичної допомоги.

Слід зазначити, що заклад охорони здоров’я повинен розробити внутрішній документ (клінічний маршрут пацієнта), що уніфікує медичну допомогу пацієнтам на локальному рівні.

Вас також можуть зацікавити новини