Психологічне безпліддя – це міф / Фото newsru.co.il

У ЗМІ та соціальних мережах активно обговорюється ідея, що безпліддя часто є результатом підсвідомого небажання мати дітей, якихось страхів.

Ці ідеї засновані на застарілих точках зору психосоматичної медицини початку минулого століття, коли вважалося, що внутрішньоособистісні конфлікти призводять до розвитку захворювань, розповіла "Здоров'ю 24" психотерапевт Наталя Зайцева.

Але медицина вже давно "переросла" ці погляди й відмовилася від таких моделей розвитку захворювань. Психологічного безпліддя в чистому вигляді не існує, й говорити так некоректно.

Відео дня

Читайте такожЛікар пояснила, як налагодити інтимне життя після пологів

Особливо враховуючи той факт, що ця формулювання вводить людей в оману, і вони відмовляються від сучасних методів подолання безпліддя на користь міфічних психологічних напрацювань.

Сучасна медична наука не визнає такого діагнозу. Зате визнає факт того, що стрес може негативно вплинути на здатність до зачаття. Це не пов'язано з тим, що у жінки є страх перед вагітністю і пологами, боязнь виховання дитини, страх втрати свободи, і її мозок "блокує" зачаття.

Світ науки та медицини давно визнав, що психологічні фактори можуть вносити свій внесок у розвиток безпліддя. Але головними методами подолання безпліддя є ЕКЗ, ІКСІ та інші допоміжні репродуктивні технології.

Психотерапевтичне втручання має допоміжний, другорядний характер. Воно ніколи не повинно протиставлятися ЕКЗ і т. п. або подаватися як альтернативний метод лікування безпліддя.

Раніше американські вчені встановили, що збереження небажаної вагітності та пологи небезпечніші для здоров'я жінок, ніж аборт.