REUTERS

Російська Федерація напередодні п'ятих роковин збиття малайзійського «Боїнга» рейсу MH17 у небі над Донецькою областю намагається відволікти увагу від цієї трагедії ініціюванням обговорення закону про українську мову на засіданні Ради безпеки ООН.

Читайте такожСправа МН17: Нідерланди розпочали передачу кримінального провадження з України

Про це Міністерство закордонних справ України заявило у Twitter. "Щоб відволікти увагу від MH17, Росія намагається розпочати обговорення закону про українську мову на Раді безпеки ООН. Однак, Росія має єдину мову в наявності: мову сили. Незважаючи на це, справедливість буде встановлена, і Росія заплатить за катастрофу MH17", - переконані в МЗС.

Відео дня

Як повідомляв УНІАН, сьогодні о 17.00 за київським часом розпочнеться засідання Ради безпеки ООН щодо питань стосовно закону України про функціонування української мови як державної.

Довідка УНІАН. Літак авіакомпанії Malaysia Airlines, який виконував рейс MH17 з Амстердама в Куала-Лумпур, було збито 17 липня 2014 року над окупованою Росією територією Донецької області. Загинули всі 298 осіб, які перебували на борту. Більшість загиблих (196 осіб) - громадяни Нідерландів.

24 травня 2018 року Спільна слідча група, до складу якої входять представники Австралії, Бельгії, Малайзії, Нідерландів й України, надала додаткові докази ключової ролі Росії в катастрофі рейсу MH17. Група дійшла висновку, що зенітний ракетний комплекс «Бук», пострілом з якого було збито літак, належав 53-й зенітно-ракетній бригаді збройних сил РФ, яка дислокується в Курську.

19 червня 2019 року міжнародна Спільна слідча група заявила, що першими чотирма підозрюваними в трагедії рейсу МН17 є російський терорист Ігор Гіркін (Стрєлков), який влітку 2014 року був так званим «міністром оборони ДНР», російський генерал Сергій Дубинський (позивний «Похмурий»), який керував «розвідкою ДНР», Олег Пулатов (позивний «Гюрза»), який у 2014 році був «головою 2-го відділу ГРУ ДНР», а також Леонід Харченко (позивний «Крот»), який був ватажком «розвідувального батальйону» бойовиків.

Суд над підозрюваними у збитті малайзійського «Боїнга» розпочнеться 9 березня 2020 року.