Тука прокоментував новий указ Путіна щодо громадянства РФ всім жителям Донбасу / фото УНІАН

Указ президента Росії про спрощення отримання російського громадянства жителями Донецької та Луганської областей України на мові спецслужб називається "міткою території".

Читайте такожКремль відреагував на ініціативу Зеленського надавати друге громадянство етнічним українцям з діаспори

"Путін позначив територію", – сказав заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і вимушено переміщених осіб України Георгій Тука, передає «Обозреватель».

Відео дня

"Зазвичай, коли Росія вчиняє будь-які дії, вона переслідує одразу кілька цілей. Фахівцям зі спецоперацій у всьому світі добре відомий термін "мітка території". Ще в 2014 році, коли терористи захоплювали якийсь населений пункт, то відразу ж на будівлях, на парканах, на стовпах розвішувалися або георгіївські стрічки, або інші символи. Точно так само чинили й наші (розвішували українську символіку - ред.)", – розповів заступник міністра.

"Крім того, цей крок абсолютно вкладається в ту канву, в ті тези, які постійно звучать з вуст так званих лідерів "молодих республік", які постійно називають вільну територію Донеччини і Луганщини "тимчасово окупованими Україною", – додав він.

У той же час, за оцінками Туки, "з точки зору безпеки тут немає чогось нового, що б радикально змінило статус-кво".

Відповідаючи на запитання, чи слід у відповідь на це рішення Кремля скликати Раду національної безпеки і оборони України, заступник міністра зауважив: "Це прерогатива президента. Якщо є якісь ідеї, яким чином на дипломатичній ниві можна реагувати, то, напевно, має сенс скликати. Але з точки зору національної безпеки, як її розуміє переважна більшість наших громадян – танки, ракети, літаки – прямої загрози це не несе. З політичної точки зору – так, без сумніву".

Нагадаємо, президент Росії Путін підписав указ, який спростив процедуру отримання російського громадянства для всіх жителів Донецької і Луганської областей, а не тільки непідконтрольних Україні "Л/ДНР". З документа вилучили слова "окремі регіони", залишивши лише назви українських областей. Указ набрав чинності 17 липня.