фото УНІАН

Президент Володимир Зеленський затвердив положення про Комісію з питань координації євроатлантичної інтеграції України та змінив її склад.

Про це йдеться в указі №784/2019 від 30 жовтня, оприлюдненому на сайті глави держави.

Так, Зеленський призначив головою Комісії з питань координації євроатлантичної інтеграції України віце-прем'єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Дмитра Кулебу, звільнивши від виконання цих обов'язків Іванну Климпуш- Цинцадзе.

Відео дня

Згідно з указом, Комісія з питань координації євроатлантичної інтеграції України є допоміжним органом при президентові.

Читайте такожУкраїна має добиватись надання Плану дій щодо членства у НАТО – заступник глави МЗС

Зокрема, положення визначає основні завдання комісії. Серед них - сприяння узгодженому виконанню центральними органами виконавчої влади, іншими державними органами, що входять до національної системи координації євроатлантичної інтеграції України, заходів у рамках реалізації стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в НАТО, підвищення ефективності виконання пріоритетних завдань із досягнення критеріїв, необхідних для набуття членства в НАТО.

Крім того, до завдань комісії належить проведення моніторингу, аналіз та оцінка стану діяльності, пов'язаної з виконанням завдань у сфері євроатлантичної інтеграції України та співробітництва з НАТО, зокрема центральних органів виконавчої влади, інших державних органів, залучених до виконання річних національних програм під егідою Комісії Україна - НАТО, індивідуальних програм, галузевих планів співробітництва з альянсом.

Також на комісію покладено обов’язки готувати та вносити президенту пропозиції щодо розвитку співробітництва між Україною і НАТО, визначати шляхи та способи вирішення проблемних питань у сфері євроатлантичної інтеграції, підвищувати ефективність діяльності центральних органів виконавчої влади, інших державних органів щодо виконання завдань у зазначеній сфері, вдосконалювати нормативно-правову базу з питань співробітництва між Україною та НАТО.

До сфери завдань комісії належить і напрацювання пропозицій щодо напряму діяльності українських частин спільних робочих груп Україна-НАТО, робочих груп співробітництва України з НАТО.

Читайте такожВ Уряді спрогнозували, коли Україна зможе відповідати критеріям для вступу в ЄС і НАТО

Згідно з положенням, до складу комісії як членів включають представників центральних органів виконавчої влади, інших державних органів, державних підприємств, установ і організацій, залучених до співпраці з НАТО в рамках річних національних програм під егідою Комісії Україна-НАТО.

Зазначається, що персональний склад комісії затверджує президент України за поданням голови комісії.

Також із числа членів комісії визначаються національні координатори з питань співробітництва України з НАТО, які забезпечують реалізацію покладених на комісію завдань у відповідних сферах.

Цей указ набуває чинності з дня його опублікування.

Нагадаємо, раніше віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Дмитро Кулеба заявляє, що ніхто Україні не може пообіцяти членство в Європейському Союзі і Організації північноатлантичного договору (НАТО).