У Росії виявили осередок чуми / ілюстрація / REUTERS

На популярному гірському курорті в Росії - плато Укок - виявили осередок чуми.

Про це повідомив заступник директора Алтайській протичумної станції Олександр Міщенко на засіданні санітарно-протиепідемічної комісії, передають «Новини Гірського Алтаю».

Читайте такожУ Киргизстані зафіксувалі спалах сибірської віразкі

Як зазначив чиновник, в 2020 році співробітники станції виявили чумні епізоотії на п'яти ділянках регіону: в околицях озер Зерлюколь-Нур і Каракуль, Середина Чаган-Узуна, Вершина Калгута, Акалаха і Калгута.

За словами Міщенка, санітарну службу особливо тривожить виявлення епізоотії на плато Укок, яке межує з Монголією в Кош-Агачському районі, яке щороку відвідує велика кількість туристів, а тваринники використовують його для зимового випасу худоби. За його словами, випадків виявлення чумних штамів в цьому місці не було з 1958 року.

Також Міщенко насторожує епідеміологічна ситуація в Монголії, де вже було зареєстровано десять випадків захворювання людей чумою з двома летальними наслідками.

За словами експерта, люди заражаються чумою, в першу чергу, при обробленні бабаків в разі браконьєрського полювання на них. Крім того, підхопити смертельну хворобу можна через укуси заражених кліщів і бліх, що залишаються в норах гризунів після їх загибелі від чуми.

У регіональному управлінні Росспоживнагляду повідомили ТАСС , що доступ на плато Укок для туристів найближчим часом буде обмежений, а Сайлюгемський національний парк, який знаходиться там, припинить проведення екскурсій. В Кош-Агачському районі республіки проводяться «серйозні профілактичні роботи». Вакциновано понад 18 тисяч осіб.

Раніше в серпні стало відомо, що в двох районах Туви - в Монгун-Тайгінському і Овюрському кожуун - виявили широке поширення збудника чуми, загальна площа мезоосередків склала 340,1 кв км. У липні повідомлялося, що в прикордонних з Монголією районах Бурятії почали ловити гризунів і перевіряти на наявність чумного мікроба. У Росспоживнагляді уточнили, що ймовірність завезти чуму з Монголії чи Китаю мінімальна, тому що кордони закриті через коронавірус, але існує ризик поширення інфекції з території Туви, Алтаю, Забайкальського краю, де розташовані активні природні осередки захворювання.

Чума: що відомо на 14 серпня