Тунель є вкрай важливим для транспортного сполучення з Далеким Сходом / фото wikimedia.org

Якщо диверсії у Північномуйському залізничному тунелі та на дублюючих його мостах у Бурятії справді завдали значної шкоди цим об’єктам, це буде величезною проблемою для росіян. Таку думку висловив в коментарі "Еспресо" експерт з військової контррозвідки, полковник запасу СБУ Михайло Притула.

"Щодо стратегічного значення цього тунелю, то, по-перше, він з'єднує Далекий Схід з європейською частиною РФ. По цьому тунелю і по двох мостах, які розташовані поруч, йдуть вантажі. Тобто йде озброєння для забезпечення російських військ, перекидається техніка та бронетехніка, які знімаються зі зберігання. Також по цьому тунелю йдуть снаряди та все інше, що потрапляє до Росії з Північної Кореї", – каже експерт.

За його словами, вся Транссибірська магістраль, і власне цей тунель, мають стратегічне значення для забезпечення окупаційних військ в Україні. Затримка логістики на цьому маршруті матиме відповідні наслідки. Росія на певний час втратить можливість перекидати техніку, і цей час не буде малим.

Відео дня

"І найголовніше, що тепер Китай має забезпечувати Далекій Схід усім необхідним, потрохи його освоюючи. Вже можна починати китайську п'ятирічку на тій території. Це дуже серйозна подія, бо інших доріг там немає. Якщо подивимося на календар та на прогноз погоди, то побачимо, що в тому регіоні РФ стоять добрячі морози, і не так добре там ремонтувати ті два зруйновані мости", - зауважив полковник.

Притула резюмував, що загалом це досить серйозний удар по Росії, але ще не зовсім зрозуміло, хто від нього виграє більше – Україна чи Китай.

Диверсія в Північномуйському залізничному тунелі

Як писав УНІАН, 30 листопада у Північномуйському тунелі на Байкало-Амурській магістралі стався вибух, що спричинив загорання залізничних цистерн із паливом. Також відомо, що сталися вибухи на мостах, що дублюють тунель на поверхні. Джерела УНІАН повідомили, що диверсію влаштувала СБУ, але офіційно це не підтверджено.

Російські пропагандисти спочатку назвали причиною пожежі вантажного поїзда "замикання кабельної мережі", але пізніше російські силовики почали розслідувати "теракт". Також в Росії стверджують, що істотних руйнувань не відбулося, і тунель вже відновив роботу.

Вас також можуть зацікавити новини: