этот материал доступен на русском

Дослідники IBM розробили систему штучного інтелекту, яка визначає хворобу Альцгеймера на ранній стадії

17:27, 11 березня 2019
Наука та IT
603 0
Ілюстрація REUTERS

Команда вчених IBM Research, використовуючи технології машинного навчання, знайшла спосіб виявити біологічний маркер, пов'язаний з хворобою (бета-амілоїдний пептид) за допомогою звичайного аналізу крові. Запропоноване ними рішення здатне допомогти помітити ризик розвитку хвороби Альцгеймера у того чи іншої людини навіть раніше, ніж сканування мозку або до того, як почнуть проявлятися перші симптоми. IBM Research розробили набір алгоритмів з машинним навчанням, який з високою точністю може передбачити розвиток Альцгеймера.

Читайте такожВчені вперше зафіксували ознаки хвороби Альцгеймера у диких тварин

Про це повідомляє портал ITC.ua.

"І хоча в даний момент не існує лікування, яке могло б повністю вилікувати (не сповільнити) від хвороби Альцгеймера (одне з найбільш поширених нейродегенеративних захворювань похилого віку), нове досягнення фахівців IBM Research цілком може призвести до суттєвого прориву в напрямку", - йдеться в повідомленні.

Згідно з дослідженням, опублікованим у 2017 році, концентрація бета-амілоїду в спинномозковій рідині людини починає змінюватися задовго (десятки років) до прояву перших ознак захворювання. Люди, які відчувають легкі когнітивні порушення з аномальною концентрацією пептиду в спинномозковій рідині, у 2,5 раза частіше хворіють цим захворюванням. Але збір спинномозкової рідини процедура досить складна і недешева, так що для ранньої діагностики Альцгеймера такий метод не годиться.

"Вчені IBM використовували машинне навчання для визначення білків в крові, які можуть передбачити концентрацію біомаркера у спинномозковій рідині. За словами IBM, раніше ніхто не використовував технологію конкретно для цієї мети. Але цілком імовірно, що в майбутньому ми ще не раз почуємо про машинне навчання в контексті лікування нейродегенеративних захворювань. У IBM вже заявили про намір і надалі активно працювати в цьому напрямку, щоб допомогти вченим краще зрозуміти, як боротися з такими захворюваннями, як хвороба Альцгеймера", - інформує видання.

Поки розробка знаходиться лише на самому ранньому етапі тестування. Разом з тим, в IBM Research вже говорять про точності на рівні до 77%. У майбутньому вчені розраховують адаптувати систему для пошуку людей для медичних програм, націлених на пошук ліків від Альцгеймера. Одна з головних труднощів у пошуках ліків від хвороби Альцгеймера полягає як раз в запізнілої діагностики - пацієнти вже знаходяться на пізніх стадіях, коли потрапляють до програми. Цей тест допоможе виявляти людей на самих ранніх стадіях хвороби Альцгеймера, коли ще є шанс уповільнити захворювання на самому початку.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter