Жінки після пологів частіше бачать обличчя в предметах, ніж інші люди / фото ua.depositphotos.com

Жінки в післяпологовому періоді частіше ніж вагітні жінки повідомляють про "ілюзію парейдолії". Такого висновку дійшли вчені з Університету Квінсленда.

Ілюзія парейдолії обличчя - це бачення облич у повсякденних предметах. Ця ілюзія є нормальною, але деякі люди відчувають її частіше, ніж інші.

Як пише Newsweek, у дослідженні взяли участь 400 жінок. Їх розділили на три групи: жінки, які очікували пологів, жінки, які народили протягом останніх 12 місяців і ті, хто не був вагітним або в післяпологовому періоді. Фахівці пояснили, що мозок людини у всьому автоматично шукає обличчя. Парейдолія обличчя виникає, коли мозок застосовує ті самі когнітивні функції до об'єктів, які використовуються для розпізнавання реальних людських облич.

Відео дня

Результати показали, що жінки в післяпологовому періоді краще за інших бачили обличчя у випадкових предметах. Вчені вважають, що це говорить про зв'язок між розпізнаванням обличчя та зміною рівня гормонів під час вагітності та після народження.

Співавтор дослідження, доктор Джессіка Тоберт зі школи психології Університету Квінсленда, розповіла, що такі результати стали несподіванкою. Фахівці допустили, що це пов'язано з підвищеним рівнем окситоцину. Цей гормон пов'язаний з пологами, годуванням груддю та іншою материнською поведінкою, може привести до підвищеної сприйнятливості до парейдолії.

"Це перше наукове свідчення того, що сприйнятливість до парейдолії може бути різною на різних етапах життя. Це переконлива ознака того, що нам необхідно краще зрозуміти, як гормони, включаючи окситоцин, змінюють нашу здатність розпізнавати обличчя", - підсумували вчені.

Інші дослідження з вагітними

Вагітні жінки роблять щеплення від COVID-19 значно рідше інших жінок дітородного віку, хоча саме для тих, хто виношує дитину, коронавірус найбільш небезпечний. Такого висновку дійшли шотландські медики.

Вас також можуть зацікавити новини: