19 захоплених РФ українських моряків назвали себе військовополоненими / фото Роман Цимбалюк, УНІАН

Уже 19 захоплених Росією біля Керченської протоки українських моряків назвали себе військовополоненими.

Про це в ефірі «112 Україна» повідомив російський адвокат Сергій Бадамшин.

«Вже 19 полонених українських моряків відповідно визнали себе військовополоненими, і вимагають відповідного поводження російської влади відповідно до Женевської конвенції про поводження з військовополоненими», - заявив він.

Відео дня

Читайте такожСуд в анексованому Криму відмовився надати полоненому моряку перекладача - адвокат

Також адвокат сказав, що на даний час розглядається кілька апеляційних скарг у так званому «Верховному суді» окупованого Криму на запобіжні заходи, обрані так званим Керченським «міським районним судом».

При цьому адвокат не розраховує на незалежність і гуманність судових рішень в окупованому Криму.

Бадамшин зазначив, що до кінця року адвокати повинні потрапити до кожного українського моряка і обговорити позицію і з'ясувати їхнє самопочуття.

«Все військовополонені в один голос говорять, що вони військовополонені, це раз. По-друге, вони всі скромні, тобто буквально адвокатам доводиться мало не кліщами витягати інформацію про те, що потрібно передати», - додав захисник.

Як повідомляв УНІАН, вранці 25 листопада Росія заблокувала проходження в Керченську протоку українському буксиру «Яни Капу», а також катерам «Бердянськ» і «Нікополь», які здійснювали плановий перехід з Одеси до Маріуполя. При виході з Керченської протоки російські кораблі відкрили прицільний вогонь по українських кораблях, які вже поверталися до Одеси, так і не отримавши інформації про можливість проходження через протоку.

Окупанти захопили в полон 24 українських військовослужбовців. Троє з них дістали поранення. Українців звинуватили в незаконному перетинанні кордону РФ (ч. 3 ст. 322 КК Росії, покарання у вигляді позбавлення волі на строк до шести років). Всі полонені були заарештовані так званим «судом» у Криму, після чого їх доправили до московських СІЗО «Лефортово» і «Матроська тиша».