Про обмін ув'язненими Бекіров дізнався з телевізора / скріншот - Facebook, Телеканал ATR

Кримськотатарського активіста Едема Бекірова відразу після засідання суду в Криму 27 серпня, на якому його випустили з СІЗО, відвезли в управління ФСБ Росії, а потім посадили на літак «Сімферополь - Москва».

Про це Бекіров розповів в інтерв'ю Крим.Реалії.

За словами політв'язня, в Москві він провів два тижні на конспіративній квартирі під наглядом лікаря.

Відео дня

Читайте такожУ "Феофанії" розповіли про стан звільнених з полону українців: "важких" пацієнтів немає (відео)

«Після засідання суду (27 серпня) суддя пішов у дорадчу кімнату на півтори години. Потім прийшов і зачитав рішення: відпустити під зобов'язання про явку в суд. Я був шокований, не зрозумів, що сталося; навіть адвокати отетеріли, Олексій (Ладен) очманів. Я подумав: випустять, відразу до матері поїду. Мене вивели із зали суду і посадили в мікроавтобус, повезли в будівлю ФСБ. Вийшов слідчий, приніс мій паспорт і каже: «Розпишись, що ти його отримав». Потім ми звідти виїхали. Дивлюся, їдемо не в бік СІЗО, а на виїзд з міста. Я кажу їм: «Ви дорогу не поплутали? Я Сімферополь добре знаю, ми не туди їдемо. Він (співробітник ФСБ) відповідає: «Ми їдемо в Москву», - розповів Бекіров.

У Москву Бекірова доставили цивільним літаком, після прибуття дали повідомити рідним та адвокатам про місце.

«Я запитав, чи є у мене вибір не летіти туди. Мені сказали, що про це навіть мови бути не може, вибору у мене немає. Сіли в літак, на звичайний рейс «Сімферополь - Москва» - я, лікар і два чекісти (співробітника ФСБ). У Москві знову зустрів бусик і відвіз на конспіративну квартиру. Де вона була, що це за місце - я так і не зрозумів. Мені нічого вже там не говорили, але я перебував під наглядом лікарів. Мені дали можливість повідомити рідним, що я опинився в Москві, тому що Ладен і дочка мене шукали. Два тижні я там сидів, відпочивав і чекав», – пояснив він.

За словами Бекірова, про обмін полоненими між Україною і Росією він дізнався з телевізора.

«Я дивився телевізор, російські телеканали. Коли побачив на форумі Путіна і Медведчука, які говорили про обмін, то зрозумів, що щось має статися. Потім вже відкрито по телевізору почали говорити про обмін, про моряків - я зрозумів, що нас готують на обмін», – розповів активіст.

Читайте такожВ Україні є сили, які не хотіли звільнення утримуваних в РФ українців – помічник президента

Як повідомляв УНІАН, 7 вересня у рамках обміну утримуваними особами з РФ в Україну повернулися 24 українських військовополонених моряки та 11 політв'язнів: Роман Сущенко, Олег Сенцов, Олександр Кольченко, Володимир Балух, Станіслав Клих, Микола Карпюк, Олексій Сизонович, Павло Гриб, Едем Бекіров, Євген Панов, Артур Панов.

Водночас в РФ повернули 35 осіб, про обмін яких просили росіяни. Всі вони були засуджені в Україні за різні злочини або є фігурантами кримінальних проваджень.

Олега Сенцова разом з Олександром Кольченком затримали у травні 2014 року. Російські силовики звинуватили їх в організації терактів в окупованому Криму. В серпні 2015 року російський суд засудив Сенцова до 20 років колонії суворого режиму. Кольченко отримав 10 років колонії.