
Підійшли до школи - й почалася повітряна тривога. Натомість замість того, щоб пустити в укриття, яке є у навчальному закладі, двері зачинили. А мама Оксана із сином, який навчається у цій школі та прийшов на другу зміну, лишились чекати на вулиці.
Чому так сталося, чи мають взагалі пускати у шкільне укриття після початку повітряної тривоги, дізнавалися журналісти "Сніданку з 1+1".
Юрист громадської організації "Батьки SOS" Роман Бондаренко каже, що рішення пускати чи не пускати батьків з дітьми у шкільне укриття після початку повітряної тривоги законодавчо не врегульоване.
"Є алгоритми Департаменту освіти міста Києва, тобто це не нормативний акт, а рекомендації, як діяти школам у разі повітряної тривоги", - каже Бондаренко.
Й от у цьому документі прописано: під час повітряної тривоги у зв'язку з переміщенням усіх учасників освітнього процесу в укриття учні до закладів освіти не приймаються.
Та юрист наголошує, що все ж дітей мали б приймати, адже куди їм подітися. Йдеться про моменти, коли дуже швидко потрібно знайти укриття, інакше все закінчиться дуже погано. Тому він радить шукати компроміс з дирекцією навчального закладу. Головне - діяти так, щоб убезпечити й дітей, і себе.
Укриття в Україні під час повітряних тривог
В Україні після початку повномасштабного вторгнення РФ було опубліковано список укриттів на випадок повітряної тривоги.
Влада Києва після скарг на зачинені під час повітряної тривоги укриття ухвалила рішення, що потрібно у таких випадках зрізати замки.
Також рятувальники дали поради на випадок, якщо ви залишились у будинку під час повітряної тривоги.