В центрі Києва демонтують бронзову скульптуру двох робітників, що символізують дружбу України і Росії, а Арку перейменують / фото t.me/vitaliy_klitschko

В центрі Києва демонтують бронзову скульптуру двох робітників, що символізують дружбу України і Росії, а Арку перейменують.

Про це у Telegram повідомив мер Києва Віталій Кличко.

"Цього тижня демонтуємо бронзову скульптуру двох робітників, встановлену в 1982 році "на ознаменування возз’єднання України з Росією". Своє ставлення до України Росія "ознаменувала" звірячими вбивствами мирних українців, знищенням наших міст і селищ, прагненням знищити нашу державність. 8 метрів металу так званої "дружби двох народів" будуть прибрані з центру Києва", - заявив він.

Відео дня

Кличко розповів, що другу скульптурну композицію – із червоного граніту – закриють опоряджувальними матеріалами і теж згодом розберуть. Йдеться про стелу з багатофігурною групою, створену за мотивами Переяславської Ради, в центрі якої – Богдан Хмельницький і боярин Василь Бутурлін – московський посол.

Мер пояснив, що відтермінування демонтажу цієї конструкції пов’язано з тим, що "там складніша процедура і це займе більше часу".

"А до того її можна буде використовувати як простір для експозицій", - зазначив очільник міста.

Кличко зазначив, що арку, яка височіє над цими скульптурами залишать.

"Арку ж з титанових листів перейменуємо – старі символи набувають нового значення! І підсвітимо її кольорами українського прапору", - резюмував Кличко.

Раніше Київська міськрада на засіданні, в якому брали участь 93 депутати, ухвалила рішення про перейменування колишнього скверу родинних міст на честь дружби Києва і Москви в сквер Героїв Маріуполя.

Дерусифікація в Україні

З початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну все більше міст відмовляються від назв вулиць, навчальних та культурних закладів, які асоціюються зі країною-агресором.

У трьох містах України вже знесли пам'ятники російському поету Олександру Пушкіну. Крім того, історики, активісти та представники місцевої влади в різних регіонах масово подають пропозиції про перейменування вулиць і площ, пов'язаних з діячами з РФ. УНІАН зібрав найгучніші перейменування.

Вас також можуть зацікавити новини: