Будівля обласної адміністрації у Харкові до війни та після ворожої атаки / Колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com, Харківська обласна прокуратура

Жителі Харкова користуються транспортом безкоштовно та будуть це робити після війни. А бізнес майже не платить податки. Такими та рядом інших способів місцева влада намагається втримати людей у наближеному до небезпечного сусіда місті, розповів мер Харкова Ігор Терехов в інтерв’ю "Українській правді".

З травня 2022 року у Харкові люди безкоштовно їздять міським транспортом, немає податків на землю, нерухомість, скасовано єдиний податок для ФОПів 4 групи. За словами мера, таким чином місто підтримує людей та підприємців. 

"Ми скасували всі податки і збори – заради того, щоб люди залишалися і працювали тут", - сказав Терехов.

Відео дня

Він говорить, що харківський бізнес, попри війну, практично не релокувався. Він навів у приклад цивільну компанію, яку атакували російські дрони, і яку він переконує залишатися у Харкові попри атаку.

"Хтось переїхав, а хтось філіал зробив – так, таке є. А хтось переїхав і потім повернувся. В цифрах не скажу, але ми відчуваємо це на міському бюджеті. Щоденні обстріли б'ють по економіці міста. Часто буває так, що підприємства руйнують, а власники все одно не виїжджають і відбудовуються заново", - додав він. 

Терехов додав, що існує домовленість про компенсацію податків урядом. Він зазначив, що попри те, що на компенсацію безкоштовного проїзду уходить 2 мільярди гривень на рік, це буде продовжено навіть після закінчення війни. Зокрема тому, що у місті проживає 206 тисяч вимушених переселенців з Донецької, Луганської, Херсонської, Запорізької областей. 

Загалом, за його даними, наразі у Харкові живе 1,3 мільйона людей. Це менше, ніж було до повномасштабного російського вторгнення, коли фактично у місті проживало 2 мільйони, а офіційно рахували 1,4 мільйона жителів. 

Більше новин про ситуацію у Харкові та Сумах

30 червня Ігор Терехов повідомляв, що ворог вперше застосував нову модель ударного дрону "Черніка" для удару по Харкову. За словами Терехова, цей дрон схожий за потужністю бойової частини на "Молнію", але має іншу конструкцію. Внаслідок удару "Чернікою" пошкоджень зазнали кілька авто в гаражному кооперативі. 

Також експерти говорять про загрози, які зберігаються для Сум. В угрупуванні ворожих військ "Сєвер" налічується близько 50 тисяч людей, які утримують ділянку від півночі Сумщини та кордону з Чернігівщиною, через Курщину поблизу Тьоткіно, і до півночі Харківської області, в районі Вовчанська та Липців.

Експерти також зазначають велике значення Курського плацдарму для безпеки Харкова та Сумщини. Водночас попереджають, що про повну стабілізацію ситуації для цих регіонів говорити зарано.

Вас також можуть зацікавити новини: