За словами юристки, головне, щоб заява на відстрочку з документами була зареєстрована в ТЦК та СП / колаж УНІАН, фото УНІАН

В Україні триває воєнний стан та загальна мобілізація, призову підлягають військовозобов'язані чоловіки від 18 до 60 років. Відомо, що навесні почав діяти новий закон про мобілізацію, який зобов'язав усіх чоловіків оновити свої дані до 16 липня. Водночас адвокатка Марина Бекало пояснила на сайті b2bconsult, чи може оновити дані військовозобов'язаний, який не зробив цього вчасно, щоб отримати відстрочку. 

За її словами, військово-облікові дані можна оновити, використовуючи мобільний застосунок "Резерв+" або ж в ТЦК та СП під час розгляду заяви на відстрочку. Бекало додала, що військово-лікарська комісія не буде розглядати заяву на відстрочку, адже ТЦК не має підстав направляти. 

"Проте, ТЦК та СП як показує практика, не дотримується цього правила. І починаються "качелі" поки не пройдена ВЛК ми не розглянемо заяву і т.д. І процес затягується", - зауважила юристка.

Відео дня

У такому разі фахівець радить такий алгоритм дій: для того, щоб ТЦК та СП швидше прийняв рішення, потрібно оновити персональні дані та пройти ВЛК. 

"В такому випадку процес отримання відстрочки та внесення відомостей в "Оберіг" значно прискорюється", - запевнила адвокатка.

Експертка підкреслила, що в такій ситуації головне, щоб заява на відстрочку з документами була зареєстрована в ТЦК та СП.

"А вже далі в якій послідовності буде пройдена ВЛК та розглянута заява на відстрочку, глобально не має особливого значення", - зауважила Бекало. 

Мобілізація в Україні - останні новини

Раніше речник Полтавського обласного ТЦК та СП Роман Істомін розповів, як відбувається розшук людини через неуточнення даних військовозобов'язаного. За його словами, якщо людина не уточнила дані, тобто не виконала вимоги закону, то в розшук автоматично її не подають, але надсилається відповідний запит до поліції. 

Також юристка пояснила, чим відрізняється СЗЧ від дезертирства. Відомо, що з січня 2022 року Офіс генпрокурора зареєстрував майже 60 тисяч кримінальних проваджень за фактом самовільного залишення частини (СЗЧ) і близько 30 тисяч щодо дезертирства в армії. 

Вас також можуть зацікавити новини: