Давид Дячок наголосив, що в будь-якому разі потрібно готуватися до армії / фото Давид Дячок

Військовослужбовець 10 окремої гірсько-штурмової бригади Давид Дячок пояснив, чому у людей виникає страх від проведення мобілізації. За його словами, люди бояться того, чого не знають. 

"Будь-яка людина найбільше переживає невідомість. Ми боїмося того, чого ми не знаємо. Але якщо ми маємо чітку картинку, уявлення, що з нами буде від процесу мобілізації до процесу розподілення - на яку посаду я йду, яку роботу буду виконувати - ця невідомість перед нами розвіюється", - наголосив він в інтерв'ю "Суспільне".

Дячок підкреслив, що страх це природне відчуття, однак поінформованість знижує рівень стресу у людини. 

Відео дня

"Страх - це природно, з ним треба працювати, до нього треба звикати. А от яка робота проводиться для людей, яким дійсно страшно? Це - насамперед спілкування, переконання, що є певна система, яка працює, аби підготувати вас за певний час до тієї реальності, з якою ви зіткнетеся. Ми не будемо розказувати, що ви будете найближчим часом садити конвалії з ромашками. Але ми зробимо все для того, щоб ви були підготовлені до ситуації, в якій ви можете опинитися", - пояснив військовий. 

Воїн наголосив, що переконання, пояснення, доведення, навчання та адаптація є шляхом до того, аби людина не просто зберегла життя на війні та виконала бойове завдання, а й стала "потужною складовою Сил оборони".  

"Так чи інакше потрібно знайомитися з армією, готуватися до армії. І треба зрозуміти, що війна продовжується. І для того, щоб перемогти, варто докласти зусиль кожному громадянину цієї держави. Тому що ми відповідальні перед нашими минулими й майбутніми поколіннями. Не ми розпочинали цю війну, але нам її з вами закінчувати", - додав Дячок.

Також боєць розповів про те, як військові реагують на конфлікти між мирними жителями та працівниками ТЦК та СП. 

"Я теж мобілізований, як і переважна більшість людей в армії. Ми теж залишили цивільне життя, ми теж носили цивільний одяг. Але вже протягом тривалого часу воюємо і докладаємо всіх зусиль, аби наблизити нашу перемогу. І нам потрібна ця перемога, і нам потрібна допомога від людей. Якщо вони цього не усвідомлюють, можемо запросити на туристичну екскурсію, показати прифронтові міста і села, але не хотілося б цього робити насправді. Тому від цивільного населення хотілося б розуміння, сприйняття, усвідомлення і підтримки. Адже чудово, що ви бачите піксельну форму, а не російський триколор", - пояснив військовослужбовець.

Мобілізація в Україні - останні новини

Раніше речник Міністерства оборони України Дмитро Лазуткін розповів, чи буде збільшено кількість блокпостів з 16 липня. За його словами, наразі такої інформації у Міноборони немає. Також він додав, що вже 65 тисяч українців, які перебувають за кордоном, оновили свої дані.

Своєю чергою військовий адвокат Віталій Савко пояснив, що буде з тими військовозобов'язаними, які не встигли оновити свої дані. За його словами, людей, які відклали оновлення облікових даних до останнього, буде багато. 

Вас також можуть зацікавити новини: