Дикий попередив про провокації з боку росіян / скріншот

Зростання темпів мобілізації в Україні викликає істерику в РФ, тому не виключені провокації, такі як підпал територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП).

Про це сказав військовий експерт, екс-командир роти батальйону "Айдар" Євген Дикий в інтерв’ю "Новинарні". Він зазначив, що для нього стало "позитивним шоком", що закон про мобілізацію, який просто впорядковує військовий облік і не більше того, дав "фантастичний ефект". "За останній місяць набрано більше людей, ніж за попередні півроку",  - наголосив Дикий.

Він додав, що цей процес тільки мав би набирати обертів, але з’явилася одна тривожна тенденція - "почув про рішення прибрати ТЦКашників з вулиці і заборонити їм патрулювати". "Це крок назад і я сподіваюся, що дуже швидко стане зрозуміло, що це не правильне рішення і їх повернуть", - наголосив він.

Відео дня

Дикий зазначив, що період після вступу в дію закону про мобілізацію показав, що в Україні не така страшна ситуація з мобілізаційним резервом, а просто була провальна комунікація з української сторони і дуже успішна російська операція. "Росія шалено вкладалася в антимобілізаційну компанію", - наголосив він. За його словами, зараз кульмінацією цієї ситуації є підпали автівок ТЦКашників, фізичні атаки на них. "В найближчий час буде гірше. Прогнозую, що будуть підпали саме в ТЦК, полетять коктейлі. Думаю, що ще можливі дуже різні брудні провокації. Не здивуюся, якщо завтра побачимо відосік, де якась навіжена баба накинеться на ТЦКашників...", - попередив ветеран АТО.

Він наголосив, що росіяни заістерили. "Це агонія і вони розуміють, що їх півторарічна успішна антимобілізаційна кампанія може зараз закінчитися, що Україна почала її перемагати. Тому зроблять все, щоб переламати ситуацію на свою користь і зірвати мобілізацію. Буде максимально докладено зусиль, щоб руками самих українців була подальша демонізація працівників ТЦК, імітація або інспірування реального опору мобілізації", - додав експерт. 

Дикий наголосив, що зараз Україна стоїть перед потребою  в першу чергу "перекрити дірку" для поповнення Сил оборони, а потім вийти на звичайний темп. "На сьогодні для "затикання дірок" потрібно 120 тис. мобілізованих, щоб фронт перестав провалюватися як зараз. А якщо ми говоримо про перелам ходу війни, то нічого не змінилося - ті самі 450-500 тис. за один великий набір за літо цього року, дозволив би змінити ситуацію, а далі можна щомісяця мобілізовувати по 20 тис.", - сказав він він.

За його словами, на сьогодні крига скресла, зокрема, і добровольців через рекрутинг йде значно більше, ніж в 2023 році. Крім того, Дикий наголосив на неприпустимості економічного бронювання, щоб відкуповуватися від мобілізації, бо це призведе до серйозного  розколу в суспільстві.

Дикий наголосив, що зараз необхідно ухвалювати закони про граничний термін служби. "Зараз це вже має бути 48 місяців. Ми профукали той час, коли можна було ухвалити 36 місяців", - сказав він. За його словами, якби в грудні було ухвалено 36 місяців, то навесні 2025 року можна було б багато людей демобілізувати.

Мобілізація в Україні

Речник Міноборони Дмитро Лазуткін сьогодні заявив, що мобілізація в Україні триває і її темпи останнім часом значно зросли. Він зазначив, що процес набув інакшої інтенсивності, динаміка позитивна і це не може не тішити.

Він також пояснив, що наразі нові мобілізовані ще не опинилися у війську, оскільки для цього потрібен час. Зокрема на проходження ВЛК, отримання мобілізаційного розпорядження та проходження навчання. 

Речник Міноборони зазначив, що кількість бажаючих самостійно піти через рекрутинг до війська також збільшилася. 

Вас також можуть зацікавити новини: