
У рекомендаціях щодо правильної зарядки смартфона часто зустрічається слово "не можна". У реальності, більшість таких заборон – це великою мірою міфи, які з часом перетворилися на стійкі переконання.
Ви, певно, чули твердження про необхідність "розгойдати" акумулятор щойно купленого телефона. Нібито повний розряд-заряд у перші дні допоможе збільшити його довговічність. Насправді, це марна практика. Нижче згадаємо про інші поширені хибні думки, пов'язані із зарядкою.
Міф № 1. Якщо залишити телефон на зарядці на всю ніч, батарея зіпсується
Сучасні смартфони досить "розумні", щоб витримувати нічне заряджання без пошкодження акумулятора. Усе завдяки інтелектуальним функціям, які вивчають ваші звички заряджання і припиняють заряджання після досягнення 80%.
Решта 20% дозаповнюються безпосередньо перед відключенням телефону від мережі, що зводить до мінімуму навантаження на акумулятор.
Міф № 2. Заряджати телефон кілька разів на день – це погано
Інша поширена думка полягає в тому, що заряджати смартфон кілька разів на день шкідливо і що ви повинні заряджати його лише тоді, коли заряд падає до 0%. Але це не так.

Літій-іонні батареї, які використовуються в сучасних смартфонах, розраховані на максимальну продуктивність за рівня заряду від 20% до 80%, і ви маєте прагнути підтримувати свій гаджет у цьому діапазоні для оптимального стану батареї. Іншими словами, повна розрядка акумулятора телефону до 0% створює більше навантаження на акумулятор, ніж його зарядка невеликими чергами протягом дня.
Міф № 3. Можна використовувати тільки оригінальну зарядку
З моменту запуску iPhone 12 у 2020 році більшість брендів смартфонів наслідували приклад Apple і перестали класти зарядку в комплект. І найчастіше вони так підштовхують вас до купівлі їхнього власного (офіційного) зарядного пристрою, який зазвичай коштує дорожче, ніж альтернативи на Amazon або AliExpress.
Вам необов'язково використовувати зарядний пристрій однієї й тієї самої марки, що й ваш телефон, для безпечного та швидкого заряджання. Сертифіковані зарядні пристрої сторонніх виробників, як-от Anker, Spigen і UGreen, відповідають усім необхідним стандартам.
Міф № 4. Бездротова зарядка абсолютно безпечна й ефективна
Багато смартфонів на Android тепер підтримують бездротову зарядку, і, хоча це зручна функція, це не завжди найкращий вибір для здоров'я батареї.

Бездротова зарядка виділяє більше тепла, ніж дротова зарядка. Згодом це нагрівання може призвести до швидшого зносу акумулятора, а це означає, що телефон розряджатиметься швидше, ніж раніше. Тому, якщо можливо, краще уникати регулярного використання бездротової зарядки.
Міф № 5. Не можна використовувати телефон під час заряджання
Якщо власники чимось і ризикують за такого сценарію, то лише зниженням швидкості поповнення заряду. Однак те ж саме відбувається і тоді, коли смартфон просто лежить "без діла": він однаково використовує Wi-Fi, оновлює додатки, отримує сповіщення та виконує інші завдання.
Якщо вам цікаві інші корисні лайфхаки, УНІАН розповідав, як швидко охолодити смартфон у спеку і не зламати його. Також ділилися секретним налаштуванням, як розігнати інтернет за лічені хвилини.