Як правильно заряджати смартфон у 2024: це потрібно знати всім / фото Gizchina

Від смартфонів і ноутбуків, до електромобілів і навушників – акумулятори живлять безліч портативних електронних пристроїв навколо нас. Однак з плином часу будь-яка батарея зношується і втрачає місткість – цей процес ще називають "деградацією". Фахівці Gizchina розповіли, як зробити так, щоб відбувалося це якомога повільніше.

Швидкість деградації акумулятора залежить від різних факторів, включно з тим, як саме ви заряджаєте свій пристрій. Хоч для багатьох це може здатися дрібницею, ключовим моментом є уникнення як повної розрядки, так і повної зарядки.

Все просто: екстремальні рівні заряду батареї навантажують її, що призводить до скорочення терміну життя. Ідеальний діапазон для акумулятора становить від 20% до 80%. Це означає, що розряджати смартфон рекомендується не більше ніж до 20%, а знімати його з зарядки при досягненні 80%.

Відео дня

Однак постійно стежити за рівнем заряду батареї непрактично. На щастя, більшість сучасних смартфонів (і не тільки) мають вбудовану опцію "Автоматичного переходу в економний режим" за низького рівня заряду батареї та "Ліміт заряду" при досягненні 80%. Також є спеціальні додатки, які повідомлять про досягнення батареєю певного відсотка заряду.

При виборі "Ліміт заряду - 80%" Айфон зарядиться до 80%, а потім перестає заряджатися

З цієї причини, також не рекомендується залишати смартфон на зарядці на всю ніч. Це може здатися зручним, однак щовечірня рутина здатна нашкодити вашій батареї. Щойно ваш пристрій досягає 100%, він, як правило, продовжує заряджатися протягом усієї ночі. Це піддає батарею непотрібному стресу.

Уявіть, що ваша батарея - це марафонець. Підтримувати її на повному заряді, одночасно вичавлюючи з неї максимум, - це все одно, що змушувати бігуна постійно бігти спринт. Це рецепт виснаження і скорочення терміну служби. Обмеження заряду пристроїв до 80% може допомогти полегшити частину цього стресу, але вирішення проблеми нагріву також має вирішальне значення для оптимального стану батареї, – підсумували експерти.

Хоч ці рекомендації спочатку можуть викликати певні незручності в повсякденному житті, якщо ви докладете зусиль, у майбутньому вони перетворяться на корисні звички. Оскільки заміна акумулятора пристрою є не лише коштовною процедурою, а й також може позбавити вас гарантії на належну роботу улюбленого ґаджета в майбутньому.

Як повідомляв УНІАН, Apple серйозно прокачає акумулятори iPhone 16. За чутками, вони зможуть протягнути до 30 годин без підзарядки, а ще заряджатися вони будуть помітно швидше. Потужність дротової зарядки зросте з 27 до 40 Вт.

А якщо ви в пошуках смартфона, який не застаріє і через п'ять років, експерти AnTuTu публікували рейтинг найпродуктивніших Android-пристроїв. Перші три місця посідають девайси Nubia, OnePlus і Xiaomi.

Вас також можуть зацікавити новини: