Редакція авторитетного техноресурсу PC Gamer оновила рейтинг найкращих процесорів для ігрових збірок, які можна купити просто зараз. Вони демонструють оптимальний баланс ціни та продуктивності.
Загалом до рейтингу потрапило шість моделей: від найдешевших і до найдорожчих. Цікаво, що до нього увійшов тільки один ЦП від Intel. Як відомо, актуальні процесори Intel 13 і 14-го покоління зіткнулися із серйозними проблемами, через що багато геймерів масово повертають їх у магазини.
- Найкращий варіант для ігор – Ryzen 7 7800X3D. Завдяки великому об'єму кешу 3D V-Cache чип демонструє чудову продуктивність у найвимогливіших ААА-іграх. Однак для робочих завдань це навряд чи оптимальний вибір.
- Найкращий бюджетний процесор – Intel Core i5 13400F. Це перевірений часом чип, який видає дуже чудову продуктивність як в іграх, так і в робочих завданнях, попри доступний цінник. А ще у нього вражаюча багатопотокова продуктивність.
- Найкращий процесор середнього класу – Ryzen 7 7700X. Цей чіп відмінно справляється практично з будь-яким завданням, яке ви йому доручите, а за співвідношенням ціна-якість він перевершує свіжий AMD Ryzen 7 9700X.
- Найкращий високопродуктивний процесор – Ryzen 9 7950X3D. Коли справа доходить до вимогливих багатопотокових робочих навантажень, Ryzen 9 9950X є найшвидшим настільним процесором. Немає нікого, хто міг би його перевершити, навіть Core i9 14900K.
- Для оновлення на AM4 – AMD Ryzen 7 5800X3D. Він чудово справляється з сучасними іграми та ідеально підійде для геймерських ПК середнього рівня. Він майже такий самий швидкий, як Ryzen 7 5800X3D, але коштує дешевше.
- Найкращий APU на ринку – AMD Ryzen 7 8700G. Розумний вибір для бюджетних збірок, який здатний забезпечити комфортний 1080p-геймінг без відеокарти.
Раніше цього місяця вийшли нові процесори Ryzen 9000 серії, які оцінили нижче, ніж Ryzen 7000 на старті продажів. AMD запевняє, що загальний приріст продуктивності між поколіннями становить від 11 до 22%, і все це при меншому енергоспоживанні.
Свіже опитування Steam показало, що GeForce RTX 3060 залишається відеокартою, яку найчастіше зустрічають у геймерів. Щодо процесорів, то найпопулярнішими є чіпи від Intel із частотами від 2,3 до 2,7 ГГц.