Сюжет дня : Повернення Росією українських кораблів

Повернення Росією українських кораблів

17 листопада захоплені українські військові катери «Бердянськ» і «Нікополь», а також буксир «Яни Капу», в супроводі російської берегової охорони вивели з акваторії «Генмолу» в Керчі. Повідомлялось, що судна в супроводі російських кораблів прямували Керченською протокою в бік Чорного моря.

У четвер, 21 листопада, відбудуться перші слухання арбітражного трибуналу у справі щодо порушення імунітету трьох українських військово-морських суден та 24 членів їхніх екіпажів. Утім, в Росії цей факт не хочуть пов'язувати з поверненням кораблів. 

Кремль мовчав фактично з травня 2019 року, коли Міжнародний трибунал зобов'язав Росію, зокрема, негайно повернути Україні «Нікополь», «Бердянськ» і «Яни Капу».

Днями ВМС України повідомили, що кораблі вже прямують до України й прибудуть на Батьківщину 20-21 листопада. 

До слова, всі три катери та екіпаж з 24 моряками Росія захопила під час атаки на Керченській протоці 25 жовтня 2018 року. 7 вересня моряки повернулися додому в рамках обміну між Україною і Росією утримуваними особами.

Новини про повернення Росією українських кораблів

завантаження...

Чи подобається Вам сайт?
Залиште свою думку

+
Погоджуюся
Продовжуючи переглядати www.unian.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом , і погоджуєтеся c Політикою конфіденційності