
Бортпровідники через особливості своєї роботи перебувають у режимі подорожей нон-стоп, а тому кому ще, як не їм, краще за всіх знати про всі тонкощі комфортних поїздок.
Британка Бет Віндзор пропрацювала стюардесою близько 10 років, а після звільнення продовжила подорожувати світом уже як туристка, відвідавши понад 70 країн. На основі свого професійного та особистого досвіду вона дала іншим мандрівникам десять порад, як зробити подорож максимально комфортною та приємною, пише Business Insider.
1. Не спіть до вечора в день прибуття в новий часовий пояс. "Після нічного перельоту мені завжди хочеться звалитися в ліжко в готелі. Однак, як людина, яка одразу засинає після приземлення і насилу адаптується до нового часового поясу, я рекомендую не спати", – закликала Бет.
Вона пояснила, що це допомагає їй адаптуватися до нового часового поясу, виспатися якомога краще і подолати джетлаг. Коли ж нарешті настає час поспати, вона радить обов'язково заводити будильник, щоб не проспати весь ранок.
2. Відмовтеся від реєстрованого багажу та візьміть із собою лише ручну поклажу. Вона пояснює, що таким чином помітно знижується ризик втрати багажу і час очікування в довгих чергах на реєстрацію.
"Якщо ви намагаєтеся упакувати все в ручну поклажу, я раджу звільнити місце в сумці, надівши в літак найбільші речі", – радить дівчина.
3. Покладіть взуття в сейф готелю, щоб не забути про цінні речі. "Йти з готелю й усвідомлювати, що ви залишили в сейфі найцінніші та найважливіші речі, – це жахливо. У мене є просте рішення, яке допоможе уникнути цієї помилки. Коли ви кладете всі свої речі та документи в сейф готелю, покладіть туди й один зі своїх черевиків – бажано той, який ви одягнете в день виїзду. Ви, найімовірніше, не вийдете з готелю в одному черевику, тому цей трюк – хороший спосіб переконатися, що ви не забули спустошити сейф перед від'їздом", – пояснила мандрівниця.
4. Інвестуйте в трекер багажу та пакувальні куби. "Портативні трекери та пакувальні куби – це нововведення для мандрівників, які здають багаж. Хотілося б, щоб портативні пристрої стеження, такі як Apple AirTags, були доступні, коли я була бортпровідницею. Їх легко покласти у валізу, щоб знайти загублені сумки", – зазначила Бет.
При цьому пакувальні куби, за її словами, завжди виручали її, коли потрібно було взяти з собою багато речей у тривалі поїздки, адже вони розділяють речі на окремі секції, а також допомагають підтримувати порядок і спрощують їхній пошук.
5. Розгляньте можливість замовлення чартерних рейсів в останню хвилину – вони можуть виявитися дешевшими, ніж ви думаєте. "Політ на приватному літаку може здатися екстравагантним варіантом (і зазвичай так і є), але чартери на літаках можуть бути напрочуд економічними залежно від того, куди ви летите, – і особливо якщо ви летите з групою. Багато компаній-операторів пропонують знижки на чартери в останню хвилину, порожні сектори. Якщо літак повинен летіти в пункт призначення або з нього без пасажирів, компанії спробують заповнити його незадовго до цього за нижчою ціною. Такі компанії, як Lux Aviator і Daflo Jets, часто рекламують ці відкриті сектори в соціальних мережах. Ви також можете забронювати одне місце на напівприватному літаку, замість того щоб фрахтувати цілий літак у таких авіакомпаній, як Aero", – пояснила дівчина.
6. Завантажте заздалегідь додаток-перекладач. Бет радить перед поїздкою завантажити на смартфон додаток для перекладу, наприклад Google Translate, на місцеву мову, щоб його можна було використовувати офлайн.
"Ця порада добре послужила мені під час поїздок у місця, де англійська мова не так широко поширена, а доступ до Інтернету нестабільний. Навіть якщо переклад не ідеальний, додаток допомагає донести ваше повідомлення. Я також рекомендую завантажити додатки-конвертери валют до прибуття, щоб ви могли використовувати їх і офлайн", – розповіла вона.
7. Зв'яжіться з готелями безпосередньо, щоб дізнатися найкращу ціну за номер. "Більшість людей думають, що платформи бронювання готелів пропонують найнижчі ціни на проживання, але це не завжди так. Якщо ви хочете зупинитися в певному готелі, зателефонуйте або напишіть листа безпосередньо в готель, щоб дізнатися нижчу ціну. Я була вражена тим, скільки разів ця порада спрацьовувала для мене. Іноді вона навіть давала мені змогу підвищити категорію номера до вищої", – поділилася досвідом Бет.
8. Навчіться розгладжувати речі без праски. "У багатьох готельних номерах по всьому світу немає прасок, що було не дуже зручно, коли моя уніформа бортпровідника мала бути бездоганною і без складок. Щоб не платити за прасування або не чекати на спільну праску, я беру з собою невеликий дорожній відпарювач, щоб розгладжувати складки на одязі. Якщо у вас його немає, увімкніть фен у номері готелю на максимальну температуру і обдувайте одяг. Або ж ви можете повісити одяг у ванній, увімкнути душ на максимальну температуру і закрити двері на 10 хвилин. З мого досвіду, пара в душі розгладжує складки", – розповіла досвідчена стюардеса.
9. Візьміть із собою достатньо ліків. Дівчина попереджає, що багато звичних вам ліків можуть бути недоступні в іншій країні.
"Щоразу, коли я готуюся до польоту, я збираю базовий дорожній набір із достатньою кількістю ліків, щоб протриматися в поїздці. Я також рекомендую взяти із собою запасну кількість на випадок, якщо ви щось загубите або подовжите поїздку", – порадила Бет, також закликавши туристів завжди вивчити місцеві закони про наркотики, адже деякі дозволені у вас у країні ліки можуть бути заборонені в пункті прибуття.
10. Візьміть окрему карту для подорожей. Дівчина пояснює, що поклавши гроші, які ви готові витратити в поїздці, на одну картку, буде легше контролювати свої витрати і не виходити за рамки бюджету.
Також вона радить заздалегідь уточнювати, чи вигідно платити в країні прибуття з картки, чи все ж краще взяти готівку.
Як повідомляв УНІАН, раніше експерти дали туристам золоті поради, як заощадити на відпочинку цього літа.
Вас також можуть зацікавити новини:
- Фудблогерка поділилася золотими порадами, як найкраще харчуватися в подорожах
- Бувала туристка розповіла про вісім способів взяти поменше речей у далеку поїздку
- Чому не варто користуватися сейфами в готелях: досвідчений мандрівник вказав на небезпеку
Читайте свіжі новини туризму, шукайте ідеї для подорожей і дивіться мальовничі фото з усього світу на Телеграм-канал УНІАН.Туризм.