Україна чекає на зброю від партнерів / колаж УНІАН, фото Getty Images

Україна на середину літа отримає достатню кількість зброї від міжнародних партнерів, аби реально змінити ситуацію на фронті. Таку думку висловив полковник запасу Збройних сил України, військовий експерт Петро Черник в ефірі інформаційного марафону.

"З нашого боку, головні чинники, які можуть по-справжньому вплинути, це якщо б дійсно у нас з'явилася велика кількість далекобійних ракет ATACMS, з допомогою яких ми би нарешті почали знищувати логістику у першу чергу: залізницю і електротяги", - сказав Черник.

Він зазначив, що на 95% відсотків забезпечення загарбників озброєнням на окупованій українській території здійснюється через залізницю.

Відео дня

Винищувачі F-16 для України

Також він нагадав, що серйозно Силам оборони України можуть допомогти винищувачі F-16. Ці літаки дійсно відчутно можуть вирішити дошкульну проблему російських Су-34, які скидають на українські позиції керовані і фугасні авіаційні бомби. Ця проблема не дозволяє ЗСУ розгортатися у великі бойові порядки.

Крім того, експерт відзначив, що Силам оборони треба побільше артилерії.

"Але, з боку противника, як була ця класична піхотна навала, так і буде продовжуватися, помножена на великі артилерійські вали", - сказав Черник.

При цьому, у нього запитали, коли від міжнародних партнерів Україна отримає необхідну кількість зброї, аби почати реально впливати на ситуацію на фронті.

"На мій погляд - середина літа", - сказав Черник.

Допомога Україні від США

Він звернув увагу, що в двох пакетах американської допомоги на 1 млрд доларів і 400 млн доларів передбачено надання Україні високоточних бомб.

"На мій погляд, це, у першу чергу, бомби за системою JDAM, GBU-12 і GBU-38, масою від 230 до 270 кілограмів. F-16 можуть брати такі бомби до шести на борт. Це планерна бомба, яка завдає ударів на 110 км", - сказав Черник.

Він припустив, що це ознака того, що напевно надання винищувачів F16 вже "йде не на місяці, а на тижні".

"Я, звичайно, десь підіймаю планку оптимізму, не знаю, як буде у реальності, але є таке тверезе розуміння, що це може статися", - наголосив Черник.

Також він сказав, що російські Су-34 скидають керовані авіаційні бомби з відстані 40-70 км. Ці бомби збити практично неможливо, а от збивати Су-34 не складає жодної проблеми.

Зокрема, російські літаки можна збивати ракетами AIM-120 AMRAAM із завданням ударів до 180 км. Винищувачі F-16 можуть брати на борт до шести таких ракет.

"Розуміючи, що у росіян усього-навсього 80 таких робочих машин, якби ми їх посадили півтора-два десятка, вони були би змушені зупинити їхнє застосування або погодитися на повне винищення їхнього парку", - сказав Черник.

Експерт відзначив, що в Росії у стрій у 2023 році було поставлено усього шість літаків Су-34, а в лютому Сили оборони системами Patriot збили більше десятка таких літаків.

Новий контрнаступ ЗСУ

Водночас, у нього запитали, наскільки далекою є перспектива контрнаступу України і від чого це залежить.

"Від кількості зброї. Нагадую про минулий рік. Ми не мали авіації. Ми не мали далекобійних ракет, але, все ж таки, за пів року, на десять кілометрів лінію Суровікіна прорубали. Це без цієї серйозної зброї, а з цією серйозною зброєю, помноженої на велику кількість снарядів у нас є перспектива", - сказав Черник.

Як повідомляв УНІАН, раніше радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван заявив, що Україна планує розпочати новий контрнаступ у 2025 році після отримання військової допомоги США в розмірі 61 мільярда доларів. Завдяки новій допомозі від США українські військові матимуть можливість "утримати фронт" і протистояти російській агресії протягом 2024 року. 

Вас також можуть зацікавити новини: