Сили оборони України встановили вогневий контроль над західним узбережжям Криму, але Росія все одно періодично виводить у Чорне море носії "Калібрів". Чому ЗСУ не можуть остаточно усунути цю загрозу, пояснив інтерв'ю OBOZ.UA військово-морський експерт, оглядач журналу Defense Express, капітан I рангу у відставці Володимир Заблоцький.
Він пояснив, що наші засоби перехоплення і знищення не працюють миттєво, і їм ще потрібно дістатися до потрібної точки для удару:
"Треба ще дістатися до тієї точки, де знаходиться ракетоносій, але він там чекати не буде. А перебувати там постійно теж не можна, тому що противник також удосконалює свої засоби, контролює ситуацію з повітря, з моря, з берега. Він полює на наші катери. Робилися спроби знищення їх на далеких підходах".
Крім того, додав він, ЗСУ мають використовувати фактор несподіванки, а це неможливо, якщо противник бачить наші засоби і вдень, і вночі, полює на них і намагається знищити.
Він також додав, що ні Україна, ні Росія до кінця війни не мають права використовувати протоку Босфор для входу або виходу військових кораблів.
"Частина Чорноморського флоту перебуває в Сирії, змушена базуватися в Тартусі. З більш-менш значущого там два підводні човни, фрегат, два ракетні кораблі. Крім того, у Чорному морі перебувають кораблі Балтійського, Північного і Чорноморського флотів. Чорноморський флот зазнав найбільших втрат. Власне, всі кораблі, які були знищені, належали саме йому", - поділився експерт.
Російський флот - новини
У серпні до складу ВМФ РФ прийняли малий ракетний корабель проекту 22800 "Амур", який може виступати носієм крилатих ракет "Калібр".
Водночас, писав Forbes, "Адмірал Кузнєцов", єдиний авіаносець російського флоту, не виходив на бойове чергування вже вісім років, і дедалі менш імовірним є те, що він узагалі коли-небудь вийде на бойове чергування. Згідно з останньою інформацією, Кремль перевів моряків з цього корабля в армію і відправив їх воювати в Україну.
У середині вересня РФ вивела в Чорне море рекордну за останній час кількість ракетоносіїв - усі сім, які перебувають на плаву, загальним залпом до 48 ракет.