Романенко сказав, що такі дрони "Гербера" навіть інколи не несуть вибухівки / колаж УНІАН, фото ГУР, скриншот

Сили Протиповітряної оборони ЗСУ більше зосереджують увагу на збитті ударних дронів "шахед", а не "Гербер", бо бойова частина "шахедів" щонайменше в десять разів більша і ці дрони-камікадзе становлять набагато серйознішу загрозу. Про це розповів авіаексперт, провідний науковий співробітник Державного музею авіації Валерій Романенко на Radio NV.

Зокрема, у експерта запитали, як правильно розуміти повідомлення про "локаційно втрачені" ворожі дрони.

"Що таке локаційно втрачені? - Їх не бачать, де вони впали. Це відноситься виключно до дронів "Гербера". Пінопластові дрони з двигуном у 3,5 кінських сил. Створені в Китаї, випущені, все ж таки, в Росії, але китайська фірма створила. Ці дрони, за швидкісними характеристиками не відповідають "шахедам", вони набагато більш повільні. Тому, щоб не перевантажувати нашу ППО, є такий режим - селекція за швидкістю, і якщо в апаратуру ввести такий параметр "не виводити" на екран цілі,які рухаються зі швидкістю менше ніж 150 км на годину, то за ними ніхто не буде спостерігати, і вони локаційно втратяться", - сказав Романенко. 

Відео дня

Експерт зазначає, що такі дрони "Гербера" навіть інколи не несуть вибухівки.

За його словами, "Гербера" з самого початку випускалася в трьох варіантах. Перший - для відволікання ППО, другий - ударний варіант з вибухівкою десь 5 кг (більше такий дрон не потягне, бо заслабкий двигун), і третій - для розвідування. 

Романенко пояснив, що на дрони типу "Гербера" вартістю максимально 2 тисячі доларів ніхто не буде ставити складне, високоякісне зв’язкове або розвідувальне обладнання. Водночас, такі дрони у прифронтових районах у деяких випадках можуть передати певну інформацію з ретранслятором на 150-180 км. На цьому можливості такого дрона вичерпуються. Романенко підкреслив:

"Дрон з бойовою частиною 5 кг навряд чи становить серйозну небезпеку порівняно із "шахедом"… І витрачати ракети на нього не будуть".

Як зазначає експерт, якщо, для прикладу, росіяни запускають по Україні 400 безпілотників, і з них 200 - це "Гербери", тоді, за такої ситуації, набагато простіше пропустити всі ці "Гербери", і зосередити увагу на збитті виключно "шахедів". Бо невідомо, які "Гербери" летять з бойовою частино, а які без неї.  

"Якщо витрачати засоби ППО на всі 200 "Гербер", то вийде, що росіяни своєї мети досягли… Загроза від "Гербер" значно перебільшена. У дійсності - вона мінімальна", - наголосив Романенко. 

При цьому, у експерта уточнили, до яких руйнувань може призвести влучання "Гербери" у будинок із вибухівкою 5 кг. Романенко сказав:

"Снаряд 155-мм містить десь приблизно 12 кг вибухівки. Тобто, ті 5 кг відповідають снаряду легкої артилерії. (Дрон) може нашкодити".

Також експерт зазначив, що у будь-якому випадку, де б не впала "Гербера", чіпати її не потрібно, а треба викликати фахівців. 

За його словами, вибухівка "Гербери" може зруйнувати кімнату, можливо - квартиру. Від вибуху може виникнути загоряння. 

Він сказав, що у "шахеда" бойова частина в десять разів більша - стандартно 50 кг, і має ефект об’ємного вибуху. Останні моделі "Шахедів" мають вибухівку 90 кг. 

Удари РФ по Україні

Як повідомляв УНІАН, експерт з технологій зв'язку і РЕБ Сергій "Флеш" Бескрестнов нещодавно розповів, що імовірно в Києві або біля столиці є ретранслятори сигналу для "Гербер". За його словами, під час нічної атаки РФ над Києвом було збито кілько безпілотників з камерою та радіомодемом, що вказує на намагання росіян відстежувати хід атаки в реальному часі.

У квітні стало відомо, що російські окупанти вперше застосували дрон-обманку "Гербера" для нанесення удару по цілі, а не просто для відволікання уваги української ППО.

Вас також можуть зацікавити новини: