Росіяни використовують хімічну зброю на фронті / колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com, Генштаб ЗСУ

Російські окупанти активно використовують люїзит - бойову отруйну речовину. Перші декілька разів було підтверджено ще минулого року.

"Це речовина, яка спричиняє спочатку подразнення шкіри, потім отруєння, що має вкрай негативні наслідки для життя та здоров'я військовослужбовців. Люїзит заборонений до використання, як і всі бойові отруйні речовини. І зобов'язання про не використання брала на себе Російська Федерація", - розповів в ефірі "Еспресо" директор інформаційно-консалтингової компанії Defense Express Сергій Згурець.

За його словами, до цього загарбники масово використовували такі речі, як хлорпікрин, у форматі бойових гранат. Їх зазвичай частіше застосовують під час розгону демонстрантів. Росіяни ж  скидали хлорпікри з дронів на позиції ЗСУ. На думку Згурця, використання люїзиту – це новий крок у бік ескалації.

Відео дня

"Це має бути приводом для розгляду цієї ситуації міжнародними структурами, які відповідають за дотримання правил ведення бойових дій. Ми розуміємо, що Росія ігнорує такі правила, але у будь-якому разі надання розголосу цьому факту є вкрай важливим на поточному етапі. Сподіваюся, що наші відповідні органи забезпечать збір даних про випадок використання ворогом люїзиту, а також максимальне інформування світової спільноти, що Росія вдається до використання бойових отруйних речовин на полі бою", - підсумував експерт.

Використання хімічної зброї

Як писав The Wall Street Journal, Росія застосовує заборонену хімзброю, зокрема хлорпікрин, у боях по всій лінії фронту в Україні, щоб послабити здатність українських військ захищати укріплені позиції і навіть змусити їх відступити.

У травні США оголосили про введення санкцій проти російських компаній та державних органів, які беруть участь у створенні та постачанні хімічної зброї, що використовується на фронті.

Помічниця директора "Європейського центру" в американському аналітичному центрі Atlantic Council Емма Нікс наголосила, що якщо світ не дасть рішучої жорсткої відповіді на це, Росія перейде до масштабнішого і смертоносного застосування хімічної зброї.

Вас також можуть зацікавити новини: