
Контрнаступ ЗСУ вже на низькому старті, українські військові виконують наступальні операції, тож питання полягає в іншому - коли станеться прорив, зазначив військовий експерт Роман Світан.
При цьому експерт назвав відхід Пригожина з Бахмута однією з ознак, що "готовність українських військ для виконання наступальних операцій є".
"Вагнерівців" тепер перекидають уздовж Азовського узбережжя подалі від HIMARS. Світан припускає, що, можливо, найманці братимуть участь вже в утриманні Маріуполя, Бердянська або Мелітополя.
Також Світан назвав дату, коли, на його думку, варто чекати "рухів" на фронті.
"Низький старт. Місяць йде підготовка, розгортання військ перед кидком і проривами. Ось цей місяць закінчується через тиждень. Грубо кажучи - до 6-7 червня", - сказав експерт.
За його словами, одним з напрямків буде район Бахмута: "Спочатку може бути 5-7 напрямків потужних масованих артилерійських атак - починаючи з Кінбурнської коси... Досить вдалою була розвідка боєм з-під Вугледара вздовж Волновахи. Кілька підрозділів РФ "жахнули гарненько". І відповідно Бахмут - Білогорівка - Кремінна і Куп'янськ".
Контрнаступ ЗСУ - головне
25 травня 2023 року радник голови ОП Михайло Подоляк заявив про початок контрнаступу, але незабаром уточнив, що контрнаступальна операція - це робота не одного дня, вона не почнеться "з перерізання червоної стрічки".
Тоді як 27 травня, Подоляк додав, що Україна готує підґрунтя для контрнаступу проти російських окупаційних сил, і інтенсивність бойових дій наростає.
Наразі "вагнерівці" виходять з Бахмута в пошарпаному і розбитому стані, на їхнє місце заводять сили регулярних військ російської армії.
Напередодні заступниця міністра оборони Ганна Маляр відзначала, що наступальна активність російських окупантів на Бахмутському напрямку знижена.