Генеал вказав на важливу деталь у миротворчій місії / Колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com, УНІАН

Миротворчий контингент за певних умов може стати важливою складовою гарантій безпеки України, і наразі на міжнародному рівні обговорюється формат такого угрупування. Про це розповів в ефірі телемарафону генерал-лейтенант, колишній заступник начальника Генерального штабу Збройних сил України Ігор Романенко.

"Безумовно, ми зацікавлені в тому, щоб першочергову участь взяли наші справжні союзники – європейські країни. Але з урахуванням обстановки, яка зараз на фронтах та навколо переговорів, потрібно мати на увазі, що можуть брати участь й інші держави... Такі розглядаються, як Китай тощо", - сказав Романенко.

За його даними, наразі пропонується присутність миротворчого контингенту у кількості десь 30 тис. іноземних військових. Він підкреслив, що з воєнного погляду, такої кількості недостатньо для того, щоб  зупиняти потенційне просування росіян. Як нагадав генерал, тільки на Курському напрямку Російська Федерація сформувала угрупування понад 60 тис. солдатів.

Відео дня

"Тобто таке угрупування (миротворців – УНІАН) з погляду прийняття участі у бойових діях не розв’яже питання оборони", - наголосив офіцер.

Він звернув увагу на те, що головна мета миротворчого угрупування - моніторинг ситуації. Також обговорюється питання щодо можливості певної відповіді російській армії у випадку провокацій з її боку, та інших агресивних дій.

"Але не під прапором НАТО (діятимуть миротворці – УНІАН)... Наразі обговорюється формат, кількість контингенту та країни, військові яких візьмуть участь у миротворчій місії. Тобто цей контингент буде таким індикатором – якщо будуть провокації, то фактично іноземні військові вступатимуть у бої на захист континенту союзників та відповідно на підтримку України", - уточнив Романенко.

Водночас обговорюється можливість присутності в Україні не тільки сухопутного контингенту союзників, а й авіаційної складовій  – 120 винищувачів європейських країн. Якщо це буде здійснено, то стане дуже потужною складовою миротворчої місії, наголосив генерал.

Миротворці в Україні - новини

Як писав УНІАН, директор Центру досліджень безпеки Французького інституту міжнародних відносин Елі Тененбаум сказав, що питання не стільки у кількості миротворців, скільки в ефективності. За його словами, суть в тому, що потрібно достатньо військ, щоб гарантувати РФ відповідну реакцію на її певні дії. 

Водночас Reuters писав, що Європа, схоже, передумала відправляти своїх миротворців в Україну і тепер шукає альтернативні варіанти підтримки Києва.

Вас також можуть зацікавити новини: