
Реальна чисельність західних миротворців в Україні буде набагато меншою, ніж 200 тисяч, про які у січні говорив президент України Володимир Зеленський. Про це сказав "Радіо Свобода" директор Центру досліджень безпеки Французького інституту міжнародних відносин Елі Тененбаум.
Він зазначив, що раніше оцінював можливу кількість миротворців в Україні на рівні 40 тисяч, але питання не стільки у кількості, скільки в ефективності.
"У своїх текстах я згадував концепцію трьох-п’яти бригад сухопутних сил, але також із елементом повітряної підтримки. Тож питання не в точній кількості військ. Питання в тому, що потрібно достатньо військ, щоб гарантувати Росії, що буде реакція. Ідея полягає в тому, щоб зробити для агресора очевидним, що якщо він відновить свій наступ, то зіштовхнеться не просто з Україною, а з набагато більшою силою", - пояснив він.
Водночас він впевнений, що цифра у 200 тисяч миротворців є нереалістичною для європейської коаліції.
"200 тисяч – це, мабуть, майже всі сили, які європейські країни можуть зібрати разом у сценарії, що передбачає дію статті 5 [Північноатлантичного договору]. І навіть у цьому випадку нова модель сил НАТО передбачає 100 тисяч як першочергові, повністю готові війська. Тож я не думаю, що 200 тисяч – це реалістична цифра", - зазначає експерт.
Він також допустив, що миротворчі сили можуть бути розгорнуті в Україні до початку переговорів як предмет торгу на переговорах. Водночас, зазначає експерт, ці сили не діятимуть безпосередньо на лінії фронту, а швидше будуть гарантом безпеки за лінією фронту.
"Ідея не в тому, щоб вони воювали з росіянами замість українців… На мою думку, вони повинні бути, ймовірно, на схід від Дніпра, але не прямо на лінії фронту. Можливо, десь у зоні від 20 до 50 кілометрів від лінії фронту", - пояснив він.
Миротворці в Україні - останні новини
Прем'єр-міністр Великої Британії Кір Стармер заявив про готовність відправити в Україну британські війська, якщо це буде необхідно для забезпечення гарантій безпеки. Також не виключають відправлення своїх військ Естонія і Швеція.
При цьому Стармер закликав Дональда Трампа забезпечити підтримку європейських миротворчих сил. Він підкреслив, що європейські миротворчі сили в Україні потребуватимуть захисту, зокрема, повітряного прикриття, яке можуть забезпечити тільки США.
За прогнозами ЗМІ, Європа може відправити в Україну сили "запевнення" або "стримування" у складі кількох бригад. Йдеться про орієнтовну кількість від 25 000 до 30 000 військовослужбовців.
Вас також можуть зацікавити новини:
- Це ще не початок переговорів про Україну: Держдеп США про зустріч у Саудівській Аравії
- "Про Україну без України": експосол спрогнозував підсумки переговорів у Саудівській Аравії
- "До біса Трампа і його угоду": американські добровольці різко розкритикували переговори США та РФ
- РФ провалює наступ на півдні Донеччини, це дає Україні важіль тиску на Трампа, - Forbes