Військовий зазначив, що люди бояться мобілізації, але не усвідомлюють, що армія – це мікродержава всередині держави / фото 17-та окрема танкова Криворізька бригада ім. Костянтина Пестушка

Українцям краще вже зараз, не чекаючи мобілізації, піти в армію і обрати собі спеціальність. Настане момент, коли всім доведеться захищати країну.

"У нас є потужні бригади, такі як третя штурмова. Взагалі красунчики! Вони дуже успішно виконують свої завдання. 92-а бригада теж. Ми з ними безпосередньо працюємо, хлопці фахівці. Але проблема в тому, що люди закінчуються. І прийде такий момент, що, можливо, доведеться всім потрапити туди. Це вже так, утрирую, що все будемо. Але зараз, поки люди сидять, на жопе рівно і думають: "Я там перечекаю, коли вже настане моя черга". Поки є зараз можливість, поки є шанс, краще піти зараз, вибрати спеціальність, відучитися за фахом і працювати за фахом", - розповів заступник командира 1-го піхотного батальйону інтернаціонального легіону оборони України Ян з позивним "Кенобі".

Він зазначив, що люди бояться мобілізації, але не усвідомлюють, що армія – це мікродержава всередині держави.

Відео дня

"Все, що є в цивільному житті, повторюється і в армії. І ось поки є зараз можливість, поки не настав критичний момент, краще вже зараз вибрати і піти працювати за якоюсь спеціальністю. Перш ніж приєднатися до Міжнародного Легіону, я служив інструктором у Міжнародному центрі. І у мене був вибір після поранення повернутися і далі служити на мирному, спокійному, тихому полігоні. Так, там може десь ракета прилетіти по полігону, вибачте, це найбільший полігон в Європі. Але це морський бій, щоб по нас щось потрапило. Я міг би собі далі там сидіти спокійно. На мене держава витратила чотири роки. Готувала мене офіцером. І мені просто соромно було сидіти на полігоні в такий час. А зараз я борюся за наше майбутнє. Тому що знаю, що я не один такий", - пояснив військовий.

Він зазначив, що велика кількість військових можуть зараз звільнитися, спокійно розвернутися і поїхати додому, але тоді виникнуть проблеми на фронті.

"Це кваліфіковані бойові офіцери, солдати і сержанти, які пройшли вже пекло боїв, знають як правильно себе вести в бою, як керувати підрозділом, як визначати певні загрози, як правильно задіяти деяку тактику. І просто уявіть: ці люди поїдуть собі додому, а мобілізують там, припустимо, якогось піар-менеджера з ІТ-компанії, у якого військова кафедра була, і його поставлять на управління підрозділом. І на той час, коли вже не буде достатньої кількості нормальних бойових офіцерів, тоді його почнуть відразу кидати в бій, і не будуть питати: "А може тобі потрібна якась підготовка? Може, тебе на якісь курси відправити?" - вказав "Кенобі".

За його словами, саме зараз є можливість відправитися на курси і пройти навчання як всередині країни, так за кордоном.

"Людина була в цивільному житті трактористом - будь ласка, садимо тебе на танчик, проходиш курс навчання, якщо це якийсь совдепівський танчик, там, скажімо, шістдесят четвірка, сімдесят другий - сидиш вчишся на ньому. Якщо це щось більш сучасне або європейське, скажімо, "Леопард", "Абрамс" - молода людина, їдеш за кордон на навчання, вчишся, повертаєшся, якщо ти пройшов професійну підготовку і тобі підтвердили, що ти фахівець - починаєш своє виконання. Знову ж таки, хлопці, які на "Бредлі" розмотали ворожий Т-90: пацанів відправили на підготовку, вони відучилися. Ще плюс командир машини каже, що в War Thunder грав. З "Бредлі" спалити Т-90. Хто в це повірить? Це на межі фантастики", - підсумував військовий.

Мобілізація в Україні - останні новини

30 січня Кабмін передав у Раду новий проект закону щодо мобілізації, передбачає зниження мобілізаційного віку з 27 до 25 років, а також передбачає покарання для ухильників.

При цьому голова Комітету з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Олександр Завітневич заявив, що у документі не вистачає норми про ротацію українських військових.

Також парламент має намір прибрати з нового законопроекту пункт, який пропонує блокувати банківські рахунки ухильників. За словами голови фракції "Слуга народу" Давида Арахамії, будуть інші засоби примусу.

Вас також можуть зацікавити новини: