Окупант поскаржився на величезні втрати РФ у Харківській області / фото УНІАН, В'ячеслав Ратинський

Російський солдат п'ятої роти 1009-го полку Антон Андрєєв розкрив похмуру картину наступу окупантів на північну частину Харківщини.

Як пише The Guardian з посиланням на відеозвернення окупанта, його підрозділ було знищено, лише 12 із 100 солдатів залишилися в живих внаслідок боїв у Вовчанську.

"Вони (українці - УНІАН) нас просто рубають. Нас відправляють під автомати, під безпілотники вдень, як м'ясо. А командири просто кричать "вперед і вперед", – сказав Андрєєв у відеозверненні.

Відео дня

Бої точаться біля Харкова відтоді, як 9 травня російські війська перетнули кордон, щоб відкрити новий фронт. У перший тиждень наступу російські війська захопили близько 15 квадратних км території України, викликаючи серйозні сумніви щодо здатності Києва захистити себе.

Але Україна значною мірою змогла стабілізувати фронт, пом’якшивши безпосередні побоювання на Заході, що Москва зможе оточити Харків.

"Я не знаю, виберуся я з цього чи ні, але мені потрібно це сказати, щоб вшанувати пам’ять тих, хто загинув тут як м’ясо через певних осіб", – сказав Андрєєв.

"Ідеш вулицею, і все ніби добре. Але потім ви потрапляєте в різанину. У першу ніч половина компанії відразу загинула", - пригадав окупант.

Кремль приховує втрати

Російські державні ЗМІ та високопосадовці продовжують заявляти, що їхні війська наступають у напрямку Харкова. Путін стверджував, що російські втрати були "звичайно в кілька разів менші, ніж з українського боку". Кремль також доклав чимало зусиль, щоб гарантувати, що реальні втрати були приховані від громадськості.

З моменту припинення заколоту Євгена Пригожина влітку 2023 року Москва знищила деяких воєнкорів та блогерів, які критикували військові дії країни. Він ув’язнив терориста Ігоря Стрєлкова-Гіркіна, а минулого місяця влада заарештувала генерал-майора Івана Попова - авторитетного командира, який підняв проблеми на на полі бою, включно зі смертями та пораненнями.

Когорта впливових військових блогерів зараз здебільшого дотримується урядової лінії, малюючи оптимістичний образ просування Москви, водночас пророкуючи Україні негайний колапс.

Але в соціальних мережах з’явилися десятки дописів з росіянами, які шукають своїх родичів, зниклих безвісти під час наступу на Харків, натякаючи на приголомшливу кількість втрат, яких продовжує зазнавати Москва. Деякі родичі критикували мінімальну підготовку військ перед наступом.

"Я не чув свого брата з 12 травня, коли їх відправили до Вовчанська. Мене турбує те, що навчання тривало лише тиждень. Це взагалі законно?" – заявив росіянин Євген у соціальній мережі ВК.

Росіяни підтримують війну

Незважаючи на масові жертви, загальна підтримка війни в Росії залишається високою, частково зумовленою безупинною державною пропагандою та відсутністю альтернативних точок зору.

Опитування, опубліковане незалежним соціологічним центром "Левада", показало, що 79% росіян підтримують дії Кремля в Україні. Проте половина підтримала початок мирних переговорів, а майже 40% сказали, що воліли б повернутися до періоду до вторгнення Москви в Україну.

Нещодавно влада активізувала зусилля, щоб придушити рух, відомий як "Шлях додому", які вимагали повернення рідних-окупантів з фронту. Рух назвали "іноземним агентом".

Російське військове керівництво також пішло на переслідування дезертирів. Незалежне російське інформаційне видання "Верстка" опублікувало звіт про те, що російські військові викрали сотні мобілізованих солдатів, які не бажали воювати, і відправили їх в окопи під дулом зброї.

Досі Москва могла поповнювати свої війська без наказу про масову мобілізацію, пропонуючи новобранцям щедрі зарплати та премії. Згідно з оцінкою міністерства оборони Великої Британії, щомісяця вона могла набирати близько 30 000-40 000 солдатів.

Україна відчуває нестачу боєприпасів, винищувачів і ППО, а також зазнає масових втрат.

І хоча російський наступ на Харків, здається, наразі зупинився, цій атаці вдалося досягти принаймні однієї зі своїх цілей: залучити українські критично важливі резерви в регіон, подалі від оборонних позицій на сході.

Війна в Україні - новини

Як повідомляв УНІАН, оборонна допомога від Сполученими Штатами Америки почала надходити в Україну на лінію фронту, однак цього буде недостатньо, щоб одразу ж відкинути російських загарбників, заявив генерал-лейтенант Іван Гаврилюк у коментарі The Telegraph.

За його словами, хоча артилерійські снаряди вже прибули, більша частина обладнання та боєприпасів все ще перебувають у дорозі. Тобто ЗСУ ще потрібен час, щоб сконцентрувати сили. Водночас, зауважив генерал, вже помітні перші результати цієї військової допомоги. Зокрема Гаврилюк повідомив, що перевага артилерії загарбницьких військ РФ у кількості снарядів уже скоротилася з семи до п'яти. У міру нових поставок цей розрив скорочуватиметься, додав він.

Водночас у Москві заявляють, що мають наміру припиняти свій наступ у Харківській області, незважаючи на великі втрати на фронті. За словами спікера Кремля Дмитра Пєскова, перед окупантами поставлена задача створити там "буферну зону".

Вас також можуть зацікавити новини: