Військовий експерт, екскомандир роти батальйону Айдар Євген Дикий наголосив, що необхідно негайно встановити граничні терміни служби в лавах української армії. За його словами, ЗСУ не мають бути квитком в один кінець.
"Люди мають знати, що відвоюють своє, а далі їх замінять. І скільки б не тривала ця війна, от хоч ті самі 10 років, але ти вернешся додому, а тебе замінить той, хто був в цей час у тебе за спиною. Але тут є певна послідовність. Спершу треба переконатись, що ми дійсно забезпечили домобілізації і тоді вже можна й потрібно забезпечити нашим захисникам демобілізацію", - пояснив Дикий в етері "Еспресо".
Експерт вважає, що Верховна Рада має впорядкувати питання граничних термінів служби в лавах ЗСУ.
"Бо поки що у нас не виправлена кричуща несправедливість цієї війни. Що ті люди, які пішли нас захищати у 2022 році, таке враження, що вони будуть захищати нас до кінця війни або поки вони не закінчаться. Тим часом немає жодних гарантій, що ми наберемо їм достатню кількість на заміну. Верховна Рада зробила перший маленький крок в бік домобілізації. Це фактично впорядкування військового обліку. І навіть один цей крок дав дуже серйозний результат, позитивний", - наголосив екскомандир.
За його словами, цей більше, ніж він розраховував. Зокрема, впорядкування військового обліку дуже сильно посилило мобілізаційний процес. Дикий назвав наступні кроки, які потрібно зробити:
- граничний термін служби;
- криміналізацію ухилення від обліку.
На його думку, ці дві зміни потрібно голосувати у парламенті в межах одного "пакету".
"От воно далі працює. Люди спокійно йдуть служити, бо знають що це не назавжди, а наші захисники починають повертатись і це не призводить до обвалу фронту та інших загроз, про які зараз говорить Стефанчук", - підсумував Дикий.
Війна в Україн - демобілізація
Нагадаємо, восени Верховна Рада ухвалила в цілому проект закону про мобілізацію, але з документа прибрали всі положення, які стосувалися демобілізації.
Поява закону про демобілізацію залежить від багатьох факторів, зокрема, ситуації на фронті, темпів мобілізації та постачання зброї, заявив речник Міноборони Дмитро Лазуткін.
Міністр МВС Ігор Клименко вважає, що зараз в Україні немає умов для проведення демобілізації військовослужбовців. За його словами, на фронті потрібні досвідчені бійці, які вже воюють понад два роки.