Росіяни створюють альтернативні маршрути забезпечення військ / фото ua.depositphotos.com

Для послаблення спроможностей загарбницької армії ЗСУ потрібно бити не тільки по Кримському мосту, але й по інших логістичних об'єктах агресора. А це вде своєю чергою залежить від темпів поставок Україні західного озброєння, заявив в ефірі телемарафону співзасновник та виконавчий директор Українського центру безпеки та співпраці Дмитро Жмайло.

Він підтвердив інформацію про те, що росіяни вже тривалий час активно не використовують Кримський міст через прикуту до нього увагу з українського боку. За словами Жмайла, зараз Росія зосередилась на прорубуванні так званого сухопутного коридору до Криму. 

"Вони вже побудували близько 63 км нових залізничних колій на тимчасово окупованих територіях Запоріжжя, Донеччини, Луганщини, Херсонщини. І оновили близько 140 км тих колій, які вже були. Їхній план до кінця року - максимально зв’язати окуповані території, Крим і тероторію Російської Федерації", - каже експерт.

Відео дня

За словами Жмайла, росіяни намагаються розосередити свою логістику, щоб вона не давала збоїв, і це буде для України великою проблемою.

"Зрештою Кримський міст буде уражено, ці нові логістичні маршрути росіян також будуть знищені. Це залежить від багатьох факторів, зокрема, планування, і найголовніше, від темпів поставок Україні західного озброєння. Чим швидшими будуть темпи, чим краще буде налагоджена наша логістика, тим швидше ми можемо перехопити ініціативу, яка на жаль, поки за зберігається за росіянами через, власне, те, що Україна півроку не отримувала допомоги від західних союзників", - сказав експерт.

Жмайло підкреслив, що важливо розглядати знищення усіх логістичних маршрутів, як першочергову ціль.

"Піхота - виграє битви, а логістика - виграє війни. Тому всі логістичні маршрути є нашою ціллю номер 1. Якщо б російська передова не отримувала достатньої кількості боєприпасів, озброєння чи елементарно продукти харчування чи питну воду, тим швидше їхній наступ і те просування, яке ми зараз бачимо, почне шкутильгати і у росіян тоді почнуться проблеми", - зазнчив він. 

Жмайло підкреслив, що важливим етапом у збитті наступального потенціалу росіян є не тільки знищення логістичних маршрутів, а й всіх військових баз у Криму, командних пунктів, яких нараховується там орієнтовно від 150 до 200 пріоритетних цілей.

Росіяни бояться користуватися Кримським мостом: що відомо

Як повідомляв УНІАН, видання The Independent із посиланням на супутникові знімки Maxar і висновки аналітиків найбільшого приватного розвідувального агентства Molfar заявило, що після неодноразових атак України РФ припинила використовувати Кримський міст для заабезпечення своїх військ. Зазначалось, що окупанти перейшли на використання сухопутних маршрутів через окуповану територію. У зв'язку з цим зазначалося, що міст "більше не може являти собою ефективну військову ціль для збройних сил України".

4 квітня представник Головного управління розвідки Міноборони України Андрій Юсов, коментуючи будівництво Росією залізниці до Криму, сказав, що в розвідці слідкують за цим та будуть "коригувати" план окупантів.

Він зазначив зокрема про важливість цього проєкту для росіян, бо йдеться про забезпечення військових постачань, з якими нині вже не спроможний впоратись Керченський міст.

Вас також можуть зацікавити новини: