Вартість одного боєприпасу до Patriot – від 2 до 4 млн доларів / фото Getty Images

Україна наближається до показника в 7 батарей Patriot, які необхідні для гарантування безпеки, повідомив в ефірі телемарафону Микола Бєлєсков, старший аналітик "Повернись живим".

Водночас, за словами експерта, крім самих пускових установок, виникають і питання стосовно припасів до них. Оскільки вартість одного боєприпасу до Patriot – від 2 до 4 млн доларів. 

"І другий момент, який не варто забувати – це те, що однією обороною війни не виграти. Тому паралельно із питанням забезпечення ППО, українська влада і всі, хто комунікує назовні – доносять до партнерів питання про зняття обмежень на застосування ракетних озброєнь, у першу чергу балістичних ракет ATACMS. Щоб у комплексі мати змогу розв'язати проблему, наприклад, корегованих авіаційних боєприпасів", – пояснив Бєлєсков.

Відео дня

Він також прокоментував питання того, що Україна не досягла цілі, яку оголошувала напочатку цього року – запрошення до членства в НАТО. 

"Але ми трохи змінили фокус і говоримо про практичну допомогу – це гроші та воєнна підтримка. Щодо інших формулювань комюніке – тут залишається певна інтрига, яке з двох формулювань використають. Чи це "місток до НАТО", коли йдеться про пряму співпрацю України та НАТО тут і зараз. Чи це "Незворотний шлях до НАТО". І здається, що використають таки "Незворотний шлях до НАТО", хоча напочатку американці не хотіли цього формулювання", – додав Бєлєсков. 

ППО для України від НАТО

Напередодні стало відомо, що НАТО передасть Україні п'ять систем ППО. Крім того, Байден пообіцяв знайти для української армії "десятки" тактичних систем протиповітряної оборони.

Тим часом Міністр оборони України Рустем Умєров заявив, що у найближчі місяці США та їхні союзники передадуть ще десятки тактичних систем протиповітряної оборони, таких як NASAMS, HAWK, IRIS T-SLM, IRIS T-SLS та Gepard.

Вас також можуть зацікавити новини: