Що робити для зниження СЗЧ / колаж УНІАН, фото 24 ОМБр ім. короля Данила, ua.depositphotos.com

Щоб в українській армії не було випадків самовільного залишення частин (СЗЧ), командири мають ставити людські життя в пріоритеті, армія повинна вести війну високотехнологічно. Про це в етері "Київ-24" заявив полковник, військовий експерт, ветеран морської піхоти Юрій Микуляк. За його словами, зараз не той час, щоб вести війну "м'ясними штурмами", як це робить Російська Федерація, бо в України обмежений ресурс військових.

"Ми давно вже воюємо високотехнологічне, бо у нас немає такої кількості людей, як у Російській Федерації. Ми не в 1941 році, щоб з ними м’ясними штурмами, піхотою воювати. Хочу наголосити, що будь-яка війна, нинішня чи пройдешня, з одного чи іншого боку, вигравалася артилерією, а піхотою війна завершувалася. Хочу, щоб так було завжди - щоб наші командири завжди рахувалися з людським життям", - підкреслив морський піхотинець.

Він додав, що наразі не всі офіцери у ЗСУ тримаються цього правила, тому час від часу трапляється СЗЧ. Експерт звернувся з проханням до всіх офіцерів, які беруть участь у бойових діях по всій лінії фронту: мати у пріоритеті життя підлеглих солдатів.

Відео дня

"Тоді буде менше СЗЧ та будемо більш потужно, грамотно воювати...  Зараз війни диктує свої умови - ми повинні воювати професійно  та високотехнологічно. Тобто застосовувати всі можливі технології – морські, повітряні та наземні дрони, РЕБи, системи перехоплення, зв’язку… Немає права воювати людським ресурсом, бо у нас його немає", - наголосив ветеран.

Технології на війні - що відомо

Нагадаємо, російські окупанти збентежені винаходами українських військових. Зокрема, ураженням гелікоптерів Мі-8 ракетою з морського дрона Magura V5. Представник Головного управління розвідки Міноборони України (ГУР МО) Євген Єрін заявив, що загарбники на сьогодні не мають ефективної протидії такому озброєнню.

За його словами, до такої ефективності українські фахівці йшли вже давно, готувалися та проводили різні заходи щодо вдосконалення дронів та можливостей їх використання.

Вас також можуть зацікавити новини: