Колумбієць, що воює за Україну, поділився, як став боротися з російською агресією / ілюстративне фото - 24 ОМБр ім. короля Данила

В Україні воюють сотні іноземних військових. Серед цих "солдатів удачі" – і колумбійці, пише The Wall Street Journal.

Видання розповіло про Джонні Пінілью, який захищає Україну від російської агресії. Десять років чоловік боровся з партизанами в джунглях своєї країни, але ті шалені бої здалися йому "канікулами", порівняно з тим, що він побачив в Україні, де йому довелося тікати від вогню російської артилерії. 

"Я не мав жодного уявлення, виживу я чи загину", – згадує 40-річний чоловік.

Відео дня

Труднощів додала не лише чужа мова, а й незнайомий алфавіт, і мінусова температура, яка різко контрастувала зі звичною для чоловіка тропічною спекою. Проте сам він каже, що не бачить альтернативи життю в бою:

"Війна – це єдина професія, яку я знаю". 

Такі бійці, як Джонні Пінілья, є частиною зростаючого ринку ветеранів з бідних країн, які шукають заробітку. Більшість із них переслідують наркоторговців і торговців людьми.

За даними, яку озвучує Україна, 20 000 іноземних солдатів приєдналися до її лав. Йдеться про людей з Кавказу і навіть з Індійського субконтиненту, Східної Азії та Південної Америки.

Серед військових, які боронять Україну є й аргентинці, які колись служили на Гаїті, бразильці, які боролися з наркоторговцями, алжирці та кенійці, які воювали проти Аль-Каїди в Африці. У підрозділі Пінільї в жовтні 2022 року загинув ветеран тайванської армії, яка зараз теж опинилася перед загрозою вторгнення з боку Китаю.

"Деякі найманці – адреналінові наркомани. Іншими керує натяк на ідеалізм. Пінілья сказав, що він і багато його товаришів хочуть підтримати "країну, яка дійсно потребує допомоги" проти Росії. Якби найманцям потрібні були лише гроші, сказав він, "вони б поїхали до Мексики" і приєдналися до наркокартелів", – йдеться у матеріалі. 

Пінілья 12 років воював у колумбійських джунглях проти марксистських повстанців. У 2014 році він звільнився з армії і спробував приєднатися до інших колумбійців, які подавали заявки на нову посаду найманця. Пройшовши перший відбір, він провів три місяці тренувань, перш ніж деякі чоловіки в групі підкупили лікаря, щоб пройти медичний огляд. За словами Пінільї, вербувальник дізнався про це і відмовив їм усім. Майже десять років він "перебивався", працюючи охоронцем багатих бізнесменів.

Та чоловік продовжував шукати роботу за кордоном. У середині 2023 року, прокручуючи групу колумбійських ветеранів у WhatsApp, він побачив пропозицію про роботу: українська армія набирала досвідчених бійців на 3300 доларів США на місяць за участь у бойових діях, порівняно з 500 доларами для колумбійського офіцера. Тож він вирішив поїхати.

В Україні чоловік командує розвідувальним підрозділом з 30 осіб. До іноземців також приставили перекладача, хоча багато спілкування відбувалося за допомогою додатків на смартфонах. 

Та колумбійці воюють не лише на боці України. Одного дня командир сказав Джонні Пінільї, що, згідно з перехопленнями, його підрозділ може зіткнутися з іншими колумбійцями, що воюють за РФ. Коли його спитали, як він вчинить, Пінілья відповів, що його люди будуть битися з ними, оскільки кожен, хто стає на бік Росії, є ворогом, "незалежно від того, чи він з нашої країни, чи ні". 

Іноземці на війні за Україну

Від початку повномасштабного вторгнення в Україну, захищати український народ від російської агресії приїхали сотні громадян з різних куточків світу. Були добровольці як зі США, так і з Тайваню, Бразилії чи навіть Південної Кореї (а там за це передбачене суворе покарання). 

На жаль, серед іноземних добровольців є зниклі безвісти і ті, хто заплатив найвищу ціну – віддав життя у війні за Україну. Серед них і 30-річний австрієць Ріхард С., який воював на боці ЗСУ.

Вас також можуть зацікавити новини: