
Україна пів року активно обговорює створення дронів на оптоволокні й вже навіть зʼявилися компанії, які перекваліфікувалися на виробництво таких типів БПЛА. Втім, далеко не факт, що такий шлях є правильним. Таку думку в етері "Radio NV" висловив заступник гендиректора компанії з виробництва засобів РЕБ, авіаційний експерт Анатолій Храпчинський.
"Ми чомусь забули про те, що ми йшли шляхом створення дронів, які будуть використовувати на автоматичному режимі. Коли пілотам не треба буде підʼїжджати близько до лінії боєзіткнення. А достатньо буде відправити наземний роботизований комплекс, який доїде та запустить дрон, який виконає задачу автоматично. Оптоволокно – це була така приманка, в яку ми влетіли", - сказав він.
Храпчинський зауважив, що дрони на оптоволокні - це якісна технологія, яка дозволяє розвʼязувати деякі задачі на окремих ділянках. Зокрема там, де невідома якість та щільність засобів РЕБ ворога.
"Але далі треба рухатися в бік дронів, які можуть автоматично працювати, незважаючи навіть на велику кількість РЕБ ворога. Але ми вкотре йдемо на поводу. Ми не повинні рівнятися на ворожі рішення. Адже вони здебільшого скопійовані з наших чи інших", - додав Храпчинський.
Дрони в Україні - важливі новини
Раніше про те, що дрони на оптоволокні "не є вершиною розвитку робототехніки" розповідав й голова ГО "Аеророзвідка" Ярослав Гончар. Він зазначав, що це лише окрема гілка, що має свої переваги й недоліки, та ще й не є новою технологією.
Тим часом військовий Єгор Фірсов розповів, що РФ значно просунулася у сфері застосування дронів на фронті. За його словами, це стосується не лише кількості запущених безпілотників, а й якості підготовки ворожих операторів дронів.