Командувачем сухопутних військ Путін призначив Андрія Мордвічова / колаж УНІАН, скриншот, фото Вікіпедії

На тлі ескалації війни в Україні російський правитель Володимир Путін почав омолоджувати командування своєї армії. У четвер, 15 травня, він звільнив головнокомандувача сухопутних військ 70-річного Олега Салюкова, замінивши його на двадцять років молодшим Андрієм Мордвічовим, який дотепер командував Центральним військовим округом. Видання Le Monde проаналізувало, що означають такі кадрові ротації.

Салюкову, близькому до начальника Генштабу 69-річного Валерія Герасимова та до ексміністра оборони Сергія Шойгу, дали посаду в Раді Безпеки РФ. Видання наголошує, що таке переведення - не чистка, а почесне звільнення для одного з найвищих посадовців армії. Зазначається, що така ж перспектива чекає на самого Герасимова, якому у вересні виповниться 70 років.

Le Monde пише, чим відзначився Мордвічов у війні з Україною. Він, зокрема, був командувачем штурму Маріуполя, відповідав за знищення українських позицій на "Азовсталі", через що Генеральна прокуратура України та неурядова організація Human Rights Watch звинувачують його у воєнних злочинах.

Відео дня

Крім того, російські військові блогери приписують йому захоплення Авдіївки у 2024 році, за що Путін просвоїв йому найвище почесне звання - Героя Російської Федерації.

Також у статті нагадали, що у вересні 2024 року на державному телеканалі "Росія 1" Мордвічов заявив, що вторгнення РФ в Україну було лише "простим кроком" до майбутньої війни проти Східної Європи.

Військові блогери вважають Мордвічова першим російським командиром, який почав запроваджувати обов'язкове використання безпілотників у кожному підрозділі. Також із 2024 року для доставки піхоти до місця штурму з його ініціативи почалося використання легких транспортних засобів: мотоциклів, квадроциклів та інших неброньованих високомобільних машин.

Незалежний експерт Гела Васадзе зауважив, що тактика, впроваджена Мордвічовим, принесла плоди, адже до цього російська бронетехніка практично не могла наблизитися до українських оборонних позицій, не будучи ураженою безпілотниками. На думку Васадзе, саме швидкість і маневреність російських військових наразі дозволяють їм захоплювати українські території.

Багато російських прихильників Мордвічова трактують його призначення як крок до посади начальника Генерального штабу, на якій він замінить Герасимова. Васадзе не поспішає з такими висновками, але вважає, що нове кадрове призначення свідчить про те, що Кремль думає про "майбутню ескалацію війни".

Російські штурми на мотоциклах

Як повідомляв раніше УНІАН, на Донеччині окупанти тепер штурмують на мотоциклах. Боєць 31-ї ОМБр із позивним "Магістр" розповів, що один з таких масованих штурмів відбувся нещодавно на ділянці від Новополя до Вільного Поля. За його словами, ворог тому перейшов на мототехніку, бо її набагато більше, вона значно швидша і її важче знищувати на під’їздах.

У ЗСУ пояснили загрозу від мотоциклетних атак окупантів. На думку голови Ради резервістів Сухопутних військ ЗСУ Івана Тимочка, ця тактика поки що на етапі адаптації, однак не можна відкидати, що вона досить небезпечна. "Навіть ті короткі відео, які потрапляють з навчальних центрів Росії, де готуються такі мотоциклетні підрозділи, ми бачимо, що там вони не просто масою наступають, там в кожного бійця йде перерозподіл завдань. Кожен з них іде, як окрема одиниця, для заповнення загальної роботи підрозділу. Це вже рівень злагодження, це не просто маса рухається вперед", - застеріг Тимочко.

Business Insider писало, що мотоштурми стають основною тактикою армії РФ. Зазначалося, що це крок відчаю росіян, який може стати осмисленою стратегією, і що росіяни є першими, хто в бою замінив танки і БМП на мотоцикли. 

Вас також можуть зацікавити новини: