Іран випробував нову ракету-носій Qaem-100 / скріншот

Днями Іран провів успішні випробування нової ракети-носія Qaem-100, яку, як припускають у США, зможуть використовувати для запуску ядерних боєголовок.

Як зазначив у колонці на НВ експерт Українського інституту майбутнього Анатолій Амелін, саме ця новина разом з тісною ядерною кооперацією Ірану і Росії створює напругу для всього світу.

"Насправді в Ірану вже сьогодні достатньо збагаченого урану для виготовлення ядерної зброї. Але це буде поки одна боєголовка, що недостатньо для ведення війни. Ось тут і є висока ймовірність того, що Росія допомагає Ірану "увірватися" в ядерний клуб з набором козирів", – зазначив експерт.

Як заявив Амелін посилаючись на дані американської розвідки, РФ ймовірно постачає Ірану ядерне паливо і ядерні технології в обмін на балістичні ракети Fateh-110 та Zolfaghar, якими росіяни, швидше за все, спробують остаточно зруйнувати енергетичну інфраструктуру України.

Варто відзначити, що після випробувань ракети в Ірані 5 листопада Державний департамент США заявив, що вони суперечать резолюції 2231 Ради Безпеки ООН. Ця резолюція закликає Іран відмовитися від виробництва балістичних ракет.

Нова іранська ракета-носій Qaem-100: що відомо

Ракета-носій Qaem-100 – малогабаритна орбітальна ракета-носій одноразового використання. Здатна виводити на орбіту висотою 500 кілометрів супутники масою до 80 кілограмів.

Нібито в майбутньому за допомогою такої ракети на орбіту виведуть супутник Nahid, виготовлений на замовлення Міністерства інформаційних і комунікаційних технологій Ірану.