Лавров заявив, що українські структури "займаються провокуванням радикальних дій у Мінську" / фото REUTERS

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявляє, що ситуацію в Білорусі дестабілізують "екстремісти" з України.

Як передає власний кореспондент УНІАН у РФ, про це він сказав на спільній з главою МЗС Білорусі Володимиром Макєєвим прес-конференції в Москві.

"Мирні люди (в Білорусі) просто хочуть бути почутими, але ми також бачимо і знаємо достеменно ті речі, які не потрапляють на сторінки газет, про тих людей, до яких кореспонденти наших видань не мають доступу, але які дуже зацікавлені, щоб ці мирні протести зірвалися у конфронтаційний бік", - сказав Лавров.

"Є підтверджені відомості, що така діяльність ведеться з території України - там є і "Тризуб Степана Бандери", С14, є "Національний корпус", є "Правий сектор". Всі ці структури активно займаються провокуванням радикальних дій у Мінську та інших містах Білорусі", - стверджує Лавров.

За його словами, ці люди "фінансують відповідні заходи" і "нацьковують перспективних екстремістських лідерів".

Як заявив Лавров, за даними РФ, ці люди "пройшли підготовку у відповідних таборах у Дніпропетровській і Волинській областях".

"Близько 200 екстремістів, натренованих на українській території, зараз перебувають у Республіці Білорусь", - підкреслив Лавров.

Він заявив, що ті, хто намагається "розгойдати обстановку" в Білорусі і "незграбно заграють" з Мінськом, хочуть "відірвати Білорусь від РФ, підірвати основи функціонування Союзної держави".

"Будемо гідно, твердо відповідати на основі фактів, на основі вимог відмовитися від будь-якого втручання у внутрішні справи цієї країни і виходити з того, що будь-які проблеми мають вирішуватися на основі Конституції республіки", - сказав Лавров.

Він нагадав, що президент РФ Володимир Путін в недавньому інтерв'ю назвав президентські вибори в Білорусі "такими, що відбулися".

За словами Лаврова, Москва також вважає неприпустимим будь-яке втручання у внутрішні справи Білорусі, нав'язування "настирливих посередницьких послуг всупереч суверенній волі Мінська і білоруського народу".

"Вважаємо досить перспективною ініціативу президента Лукашенка про проведення конституційної реформи. Ми вважаємо, і наші контакти з білоруськими друзями це підтверджують, що такий політичний процес може стати корисним майданчиком для загальнонаціонального діалогу і може сприяти подоланню нинішньої ситуації і забезпечить нормалізацію обстановки і стабілізацію суспільства", - сказав Лавров.

Читайте такожГлава МЗС заявив про зрив у країні " українського сценарію кольорової революції"

Протести в Білорусі: хроніка подій

  • 9 серпня в Білорусі відбулися президентські вибори. Згідно з офіційними даними ЦВК, Олександр Лукашенко набрав 80,1% голосів виборців, його основний опонент Світлана Тихановська - 10,1%, інших трьох кандидатів підтримали менше ніж 2%.
  • Тисячі жителів Білорусі, незгодних з підсумками виборів, вийшли на акції протесту, сталися зіткнення з силовиками. 11 серпня в країні оголосили загальнонаціональний страйк.
  • У перші дні учасників акцій жорстоко розігнав міліцейський спецназ, тисячі людей затримали, багатьох з них під час затримання і в СІЗО сильно били. Офіційно відомо про трьох загиблих протестувальників, понад 200 осіб постраждали.
  • Насильство і порушення прав людини білоруськими силовиками засудили в ООН і країнах Заходу. 
  •  Протестні акції проходять в країні щодня. Протестувальників затримують. 
  • Глава Кремля Володимир Путін підтримав Лукашенко і назвав його легітимним президентом Білорусі.
  • 28 серпня міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба зазначив, що в цей час Київ призупиняє всі офіційні контакти до стабілізації ситуації в Білорусі. За його словами, Україна підтримує ідею проведення нових виборів президента в РБ.