Учасниками таких переговорів стали колишні урядовці та науковці / колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com

У березні Сполучені Штати Америки та Китай вперше за п'ять років відновили напівофіційні перемовини щодо ядерної зброї. Під час розмови представники Пекіна заявили, що вони не будуть вдаватися до атомних погроз щодо Тайваню. Про це повідомили двоє американських делегатів, які були присутні на переговорах для Reuters

Також китайські представники запропонували гарантію після того, як їхні американські співрозмовники занепокоїлись, що КНР може застосувати або погрожувати застосувати ядерну зброю, якщо він програє у конфлікті навколо Тайваню. У виданні нагадали, що Пекін вважає демократично керований острів своєю територією, що відкидається урядом у Тайбеї. 

"Вони сказали американській стороні, що абсолютно переконані в тому, що здатні перемогти в звичайній боротьбі за Тайвань без застосування ядерної зброї", - зауважив учений Девід Санторо, американський організатор переговорів "Track Two", деталі яких вперше повідомляє агентство Reuters.

Відео дня

Учасниками цих переговорів виступили колишні урядовці та науковці, які можуть авторитетно говорити про позицію свого уряду, навіть якщо вони не брали участі в її формуванні. Перемовини між урядами мають назву "Track One".

Вашингтон на дводенних дискусіях, які проходили в конференц-залі шанхайського готелю, представляли близько півдюжини делегатів, серед яких були колишні урядовці та науковці.

Водночас Пекін відправив делегацію науковців та аналітиків, серед яких було кілька колишніх офіцерів Народно-визвольної армії. Представник Державного департаменту на запитання Reuters заявив, що перемовини по "другому треку" можуть стати "корисними". Він додав, що відомство не брало участі у зустрічі, яка відбулася в березні, попри те, що знало про неї. 

"Такі дискусії не можуть замінити офіційні переговори, які вимагають від учасників авторитетних висловлювань з питань, які часто є дуже відокремленими в урядових колах (Китаю)", - сказав речник департаменту.

США і Китай - останні новини

Раніше директор ФБР Крістофер Рей заявив, що Китай планує фізично зруйнувати критичну інфраструктуру США. Це вони можуть зробити за допомогою хакерів, які проникли до критично-важливих об'єктів. 

"Його план полягає в тому, щоб завдати підлих ударів по цивільній інфраструктурі, щоб спробувати викликати паніку", - зауважив він. 

Також повідомлялось, що адміністрація президента США Джо Байдена має намір підвищити тарифи на імпорт китайських електромобілів з 25% до 100%, адже перед виборами активізувалися зусилля щодо захисту американської промисловості.

"Адміністрація Байдена намагається випередити ситуацію і переконатися, що автомобільну промисловість США не спіткає та ж доля, що й сонячну промисловість, яка була фактично знищена через нечесну торгівлю китайським імпортом", - сказала колишній торговий чиновник Венді Катлер.

Вас також можуть зацікавити новини: