REUTERS

Про це роками попереджували офіційні особи Лівану, про що свідчать передані CNN судові документи, отримані правозахисником Вадихом аль Асмарою.

Зокрема, директор ліванської митниці Бадрі Дахер просив вивезти небезпечний вантаж з порту у 2014, 2015, 2016 і 2017 роках.

Читайте також"Бейрут не впізнати, це самі руїни": українка розповіла, як виглядає "перлина Близького Сходу" після вибуху

Аміачна селітра потрапила в Бейрут на російському судні. Екіпаж невдовзі корабель покинув, а вантаж залишив у порту. Дахер також повідомив, що вибухонебезпечні речовини прямували спершу до Мозамбіку.

Після затримання судна ліванський суддя вимагав, щоб селітру доставили у належне місце для зберігання та з охороною. Проте нітрат амонію знаходився в порту всі шість років.

Дахер і його попередник Чафік Мері згодом неодноразово відправляли листи у правоохоронні органи, закликаючи вивезти вантаж.

«Через крайню небезпеку предметів, що зберігаються у неналежних кліматичних умовах, ми повторюємо наше прохання до адміністрації порту про негайний реекспорт товарів для безпеки самого ж порту і його співробітників», – йдеться у листі Мері у 2016 році.

З листів також стає очевидно, що порт намагався продати нітрат амонію Ліванській армії та компанії з виробництва вибухових речовин, але безрезультатно.

Загалом, митники надсилали у правоохоронні органи шість листів із попередженнями, однак відповіді не отримали.

Читайте також10% потужності удару по Хіросімі: вчені розрахували силу вибуху в Бейруті (відео)

Як повідомляв УНІАН, увечері 4 серпня в порту столиці Лівану Бейрут стався потужний вибух.  Бригадний генерал Аббас Ібрагім заявив, що в ангарі в районі вибуху зберігалися конфісковані вибухонебезпечні матеріали, їх нібито готували до знищення.

Ліванська телевізійна станція MTV своєю чергою повідомила, що на складі було 2 750 тис. тонн аміачної селітри (нітрат амонію), яка використовується як компонент вибухових речовин, володіє високою летючістю, особливо при нагріванні, і повинна зберігатися в особливих умовах.

Пізніше прем'єр-міністр Лівану Хасан Діаб заявив, що причиною вибуху стало неналежне зберігання селітри, яка могла лежати на складі близько 6 років. Сила вибуху була еквівалентна силі землетрусу магнітудою 3,5. Вибух відчули, зокрема, на Кіпрі (понад 200 км від столиці Лівану).

Як заявив посол України в Лівані Ігор Осташ, в результаті вибуху деякі українці отримали порізи і забої.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram