
В Аргентині відкрили родовище, яке встановлює нову високу планку для дорогоцінних та промислових металів. Зазначається, що родовище було знайдено недалеко від Андських гір. Про це пише earth.com.
Зокрема генеральний директор Lundin Mining Джек Лундін розповів, як ресурси міді, золота та срібла можуть вплинути на майбутнє гірничодобувної галузі Південної Америки.
У earth.com підкреслили, що його організація є частиною спільної команди, яка виявила ділянку, що містить понад 80 млн унцій золота та срібла, а також понад 12 млн тонн міді.
Переваги цього родовища
За прогнозами фінансових аналітиків, раптове збільшення доведених запасів буде сприяти створенню нових робочих місць, збільшенню обсягів торгівлі та розвитку інфраструктури.
"Місцеві громади сподіваються, що це відкриття стимулюватиме збалансовану політику. Якщо уряд скористається цією можливістю, виручені кошти можна буде спрямувати на фінансування шкіл, медичних центрів та доріг у віддалених регіонах, які історично відставали від більш густонаселених районів країни", - додали в earth.com.
Зазначається, що регіон, де знаходиться це родовище, був відомий своїми красивими горами, однак тепер такий ландшафт має потенціал для розвитку та зміцнення статусу Аргентини у світовому виробництві міді.
"Значення цього родовища змінює уявлення світу про Аргентину. Країна, яка в першу чергу вважається сільськогосподарською державою, може вийти на лідируючі позиції серед експортерів міді до кінця наступного десятиліття", - підкреслюють у матеріалі.
Через те, що родовище містить високоцінну мідь, це має вирішальне значення для "зеленої" енергетики, електроніки та великогабаритного машинобудування
За словами експертів, зростання виробництва електромобілів та установок відновлювальної енергетики, швидше за все, будуть мати високий попит.
Повага до культурної спадщини
Відомо, що в Андах проживають групи корінних народів, які занепокоєні через масштабні проєкти. Зокрема національне законодавство вимагає відкритих консультацій та справедливого ставлення до земель предків.
"Деякі громади бачать позитивні моменти, такі як збільшення державних інвестицій. Інші ставлять питання щодо використання води, стабільності ґрунтів і зміни економічних традицій, пов'язаних із сільським господарством і туризмом", - додали у матеріалі.
Потенціал родовища
Своєю чергою економічні оглядачі вважають, що якщо все піде добре, то Аргентина отримає додатковий дохід, що може підвищити рівень життя та допомогти державі впоратися із зовнішніми борговими зобов'язаннями.
Водночас лідери в галузі геології та металургії кажуть, що Андський ланцюг має унікальні гірські породи, тому це середовище може приховувати більше цінних металів.
Інші матеріали про цінні метали у світі
Раніше експерти розповіли про найдорожчий метал у світі. Йдеться про осмій, який вартує 1 330 820 євро за кілограм. Як виявилось, осмій входить до групи металів платинової групи, до якої належать рутеній, родій, паладій, іридій та платина.
За словами фахівців, осмій є поєднанням надзвичайної рідкісності, складних методів видобутку та унікальних властивостей. Крім того, відомо, що у світі виробляється лише декілька кілограмів осмію на рік, який є переважно побічним продуктом видобутку платинових та нікелевих руд.
Також повідомлялось, що у США виявили родовище літію вартістю 1,5 трильйона доларів. Зазначається, що багато людей розглядає це родовище, як потенційний шлях для виробництва побутових акумуляторів, тоді як місцеві переймаються через вплив на дику природу й культурні пам'ятки.