
Українська мова - фундамент, на якому тримається наша нація. Однак правила правильного правопису час від часу міняються, а тим, хто раніше спілкувався чи все ще спілкується російською, встигнути за новаціями ще складніше.
Наприклад, не всі в курсі, як відмінювати ім'я мера Києва у кличному відмінку: скажете Віталіє Кличко чи Віталію Кличко? Пропонуємо актуальний урок мовознавця Олександра Авраменка про те, як правильно звертатися до хлопців.
"Чоловічі імена на "а" - Микола, Микита і подібні мають у кличному відмінку закінчення "о". Тобто кажемо - Миколо, Микито тощо. Але імена на твердий приголосний, наприклад: Іван, Петро тощо - у кличному відмінку мають закінчення "е". Кажемо - Іване, Петре", - пояснив Авраменко.
У випадку з іменем Віталій працює інше правило. Якщо чоловіче ім'я закінчується на "й", то в кличному відмінку слід використовувати закінчення "ю". "Сергію, Віталію!" - наголосив Авраменко.
Він пожартував, що "Віталіє" - це форма звернення до дівчат.
Як правильно сказати "мнительный" українською
Найвідоміший український вчитель також в одному з уроків підказав, як правильно перекласти з російською прикметник "мнительный". Зазвичай українці через відсутність варіантів починають серед речень вставляти російські кальки. Але, подібні експрес-уроки здатні допомогти кожному виправити проблемні моменту в мові.