Воронки от бомбардировок в Алеппо / REUTERS

В інтерв'ю ВВС Мухаммед розповів, що коти почали приходити до нього, коли люди тікали з обложеного міста.

Читайте такожГлава МЗС Литви про дії Росії: агресор в Україні не може бути миротворцем у Сирії

Серед них були бездомні тварини і ті, чиї власники покинули їх, залишаючи Алеппо. Деякі люди приносили котів до Мухаммеда, знаючи, що він їх любить. Спочатку у притулку було 20-30 кішок, через рік – більше сотні. Хтось просить повернути тварин, коли мешканці зможуть повернутися до міста.

Мухаммед розповів зворушливу історію про дівчинку, батьки якої зажадали, щоб вона залишила у нього своє кошеня, тому що тікали з Сирії. Тепер власник притулку відправляє дівчинці фотографії улюбленця через інтернет в Туреччину.

Раніше дитячий фонд ООН ЮНІСЕФ заявив, що в результаті інтенсивних боїв в Алеппо більше двох мільйонів людей залишилися без води.

Як повідомляв УНІАН, тижневий режим припинення вогню в Сирії закінчився вночі 19 вересня. За кілька годин до цього неподалік від Алеппо була обстріляна гуманітарна колона ООН. США звинуватили в атаці російських військових, однак Москва категорично заперечує причетність до нападу.

Сирійський уряд у своїй офіційній заяві в четвер, 21 вересня, попередив про плани початку сухопутного наступу на Алеппо, порадивши жителям східної частини, контрольованої повстанцями, рятуватися втечею в квартали на заході міста, що знаходяться під контролем сирійської армії.

Тим часом дипломатичні зусилля зупинити кровопролиття поки далекі від успіху. Держсекретар США Джон Керрі, який напередодні провів чергові переговори зі своїм російським колегою Сергієм Лавровим у Нью-Йорку, заявив про "невеликому прогрес" у подоланні розбіжностей.

За даними Сирійського центру моніторингу за дотриманням прав людини, що базується в Лондоні, з моменту завершення перемир'я в результаті авіаударів по Алеппо, завданих сирійської авіацією за підтримки Росії, загинули 173 людини, з них 26 дітей.