Багато магазинів щодня фасують овочі й фрукти / фото УНІАН

Мережі супермаркетів України часто стикаються з вимогою місцевої влади упаковувати фрукти й овочі в одноразові пакети перед продажем, хоча така розфасовка не має доведеної ефективності в умовах поширення коронавірусу.

Читайте такожБізнес просити дозволити працівникам торгівлі старше 60 років ходити на роботу

Про це йдеться в релізі Європейської Бізнес Асоціації.

Відео дня

"Через рішення місцевих органів багато магазинів щодня фасують овочі й фрукти в одноразові пакети, хоча на державному рівні не встановлено ніяких вимог щодо обов'язкового фасування продуктів харчування, які не споживаються безпосередньо на місці. В такій упаковці фрукти й овочі швидше псуються, до того ж, для вірусів створюється сприятливіше середовище", - йдеться в повідомленні асоціації.

Зазначається, що, за інформацією Міністерства охорони здоров'я України, фрукти - непридатне середовище для виживання вірусу, і поки немає ніяких даних про передачу вірусу через фрукти. Їх необхідно ретельно мити, але це стандартна рекомендація.

"Таким чином, рішення окремих міст провокують збільшення відходів у вигляді пакетів, що згубно впливає на навколишнє середовище. Це також призводить до зростання ціни на продукцію через додаткові витрати на матеріали й робочий час продавців, прискорює псування продукції, збільшує кількість незадоволених клієнтів, які також не розуміють необхідності таких заходів", - йдеться в повідомленні.

У зв'язку з цим асоціація закликає уточнити способи реалізації овочів і фруктів у відповідних рішеннях обласних комісій місцевих рад. Зокрема, експерти вважають за необхідне дозволити продаж не фасованих (вагових) овочів і фруктів продавцями чи покупцями шляхом самообслуговування, за умови дотримання базових рекомендацій з безпеки.

Як повідомляв УНІАН, Кабінет міністрів прийняв рішення про продовження карантину в Україні до 24 квітня.

На цей період заклади громадського харчування (ресторани, кафе), торгово-розважальні центри, інші установи розважальної діяльності, фітнес-центри, заклади культури тимчасово припиняють свою роботу. В країні дозволена робота аптек, продуктових магазинів і магазинів побутових товарів, а також ресторанів на умовах доставки.