Банки перевірятимуть зв’язки фізосіб і бізнесу за РНОКПП у ЄДР

Банки та фінансові компанії будуть виявляти зв’язки фізосіб за реєстраційним номером облікової картки платника податків (РНОКПП, раніше – ІПН). 100% точність перевірки зв’язків за РНОКПП у ЄДР досі була недоступною на ринку.

Технологічну можливість процесу для департаментів фінансового моніторингу, боротьби з відмиванням коштів (AML), верифікації клієнта (KYC), санкційного комплаєнса чи аудиту забезпечить VKURSI.

Так, на платформі великих даних VKURSI запрацювала професійна система для пошуку, визначення і перевірки достовірності пов'язаності осіб та групи пов’язаних контрагентів за РНОКПП.

Відео дня

Система у режимі реального часу надає відомості з ЄДР і забезпечує надійну ідентифікацію і верифікацію підприємств, у яких особа – керівник, представник, підписант, кінцевий бенефіціарний власник або засновник. 

На відміну від прізвища, імені та по-батькові (ПІБ), який є ненадійним параметром, РНОКПП дозволяє 100% точність визначення зв’язку. 

За допомогою системи фахівці з фінмоніторингу та санкційного комплаєнса можуть із 100% точністю виявляти серед клієнтів підсанкційних фізичних осіб,  публічно значущих осіб (PEP), членів їх сімей або пов’язаних з ними осіб, однозначно встановлювати зв’язок PEP з юридичними особами. Крім цього, визначати кінцевого власника компанії та перевіряти достовірність інформації про нього.

А спеціалістам з кредитування, розрахунку кредитних ризиків  система знадобиться для визначення пов’язаних осіб та групи пов’язаних контрагентів, що несуть спільний економічний ризик.

Джерела даних і надійність

Система VKURSI надає дані з Єдиного державного реєстру (ЄДР) з електронною печаткою ДП "НАІС", адміністратора державних реєстрів Міністерства юстиції України. Завдяки кваліфікованій позначці часу можна перевірити достовірність інформації через інтегровану систему електронної ідентифікації (ICEI) або сервіс "Дія".

Система дозволяє ідентифікувати керівників, підписантів, засновників і кінцевих бенефіціарів з 100% точністю, уникаючи проблем зі збігами ПІБ та їх різними варіантами написання. Це особливо важливо для фінансового моніторингу, де потрібно точно перевіряти зв'язки клієнтів та контрагентів.

Можливості пошуку та звіти

На основі пошукового запиту з використанням РНОКПП система генерує зведений звіт, що містить відомості про пов'язані компанії, фізичних осіб-підприємців, майнові зв’язки, економічні показники та візуальну схему взаємозв'язків. Система також забезпечує санкційний скринінг усіх пов'язаних осіб і компаній та визначає, чи мають вони зв'язки з політично значущими особами (PEP).

Отримані дані можна інтегрувати у корпоративні системи через API. Зокрема банк ПУМБ вже використовує VKURSI для відкриття рахунків юридичним особам повністю віддалено. Новий АРІ "Звʼязки фізичної особи за кодом РНОКПП" дозволяє здійснити верифікацію представника клієнта (керівника, підписанта). А АРІ-методи "Установчі документи юридичної особи" та "Фінансова звітність" – належним чином перевірити наявність необхідного обсягу повноважень у фізособи – представника компанії.   

Масова перевірка клієнтів для Кредитного реєстру

VKURSI допоможе здійснити масову перевірку обʼємної бази клієнтів, щоб визначити групи повʼязаних контрагентів та підготувати звіт з актуальними даними, які допоможуть банкам та небанківським фінустановам автоматизувати подання звітності до НБУ.

Так, кредитодавці, відповідно до Постанови НБУ №180 та правил подання інформації про активні операції, з 1 жовтня зобовʼязані подавати до Кредитного реєстру інформацію щодо належності боржника до групи юросіб під спільним контролем, статусу участі боржника у групі, належності боржника до повʼязаних контрагентів.

Щоб скористатись новими можливостями системи, необхідно зареєструватися на платформі VKURSI та залишити запит на консультацію, в межах якої  користувач отримає тестовий доступ до системи.