Упродовж наступного тижня загальна ситуація на валютному ринку залишатиметься майже без змін: регулятор збереже свою активність на міжбанку, контролюючи баланс між попитом і пропозицією.
Як розповів УНІАН начальник департаменту казначейства "Глобус Банку" Тарас Лєсовий, крім того, збережуться й різновекторні зміни - спадний тренд змінюватиметься висхідним і навпаки, а поточні курсові зміни не вийдуть за межі усталеної системи.
"Звісно, така ситуація на ринку є елементом "протидії" Нацбанку новим об’єктивним обставинам, які мають позначитися на курсових показниках. Нагадаю, що після липневого зростання тарифів на електроенергію, у вересні додалися нові акцизи на пальне, також невдовзі стануться зміни в оподаткуванні. Варто й сказати, що перебої з енергопостачанням позначаються на активності бізнесу", - сказав експерт.
За його словами, всі ці чинники - це прямий шлях до поступового зростання споживчих цін та відповідних змін у "вазі" гривні. Власне ці зміни відображатимуть інфляційний прогноз - у другому півріччі інфляція може скласти до 5-6%.
Проте, як зазначив Лєсовий, наразі стратегічно важливим є збереження балансу між покупцями та продавцями та втримання валютних курсів на більш-менш стабільному рівні, на що спрямовуються валютні інтервенції. Банкір вважає, що наступного тижня очікуваний обсяг валютних вливань для покриття попиту навряд чи перевищить 150-180 мільйонів доларів на день, що можна вважати досить ординарним для останніх кількох тижнів. Власне цих коштів достатньо, щоб уникнути дисбалансу з попитом.
"Звісно, невдовзі можуть статися більш помітні курсові зміни, однак вони будуть повільними, поступовими, розтягненими не на один тиждень. І навряд чи перетнуть закладені в бюджет показники на кінець року (42,1 грн/дол.). Тобто, всупереч об'єктивним факторам тиску на гривню, все ж валютний ринок залишатиметься досить "системним", без ризику хаосу чи дестабілізації", - наголосив експерт.
Характеристики валютного ринку впродовж 16-22 вересня, за прогнозом Лєсового, будуть такими:
- коридори валютних змін: на міжбанку 41-41,6 грн/дол. та 44-46 грн/євро, на готівковому ринку 41,2-41,8 грн/дол. та 44-46,5 грн/євро;
- щоденні курсові зміни: на міжбанку — до 0,2-0,3 грн, у банках — до 0,3-0,5 грн, в обмінних пунктах — до 0,5 грн;
- середня різниця між курсами міжбанку і готівкового ринку: залежно від валюти до 0,3-0,5 грн;
- тижневі курсові відхилення очікуються в межах 2% від початкового понеділкового курсу.
Курс валют в Україні - останні новини
Курс долара до гривні у "ПриватБанку" у четвер, 12 вересня, зріс на 7 копійок і складає 41,45 грн за долар. Курс євро у фінустанові сьогодні не змінився і складає 45,90 грн за євро. Продати американську валюту в банку можна за курсом 40,85 грн, євро – за курсом 44,90 грн за одиницю іноземної валюти.
У валютних обмінниках Києва долар сьогодні зріс на 7 копійок і складає 41,45 грн/долар в середньому (продати долар можна за 41,38 грн). Курс готівкового євро в обмінниках сьогодні зріс на 5 копійок і складає 45,90 грн/євро (курс продажу – 45,70 грн/євро).