
Ситуація на валютному ринку в жовтні стане важливою для розуміння, з якими показниками завершить поточний рік і з яким курсом долара Україна увійде у 2025 рік.
Як розповів начальник департаменту казначейства "Глобус Банку" Тарас Лєсовий у коментарі УНІАН, при цьому у перші дні місяця будь-які суттєві зміни малоймовірні: вони, скоріше, будуть інерційними, тобто логічно продовжать тенденції останнього тижня вересня:
- поточні коливання не перевищать 0,2 грн,
- збережеться періодична зміна векторів - курсові показник то зростатимуть, то знижуватимуться,
- попит і пропозиція перебуватимуть в балансі,
- готівковий ринок орієнтуватиметься на показники міжбанку,
- Нацбанк продовжить дію режиму "керованої гнучкості".
"Звісно, багато хто на ринку очікує, що день за днем курсові показники, хоч і неквапливо, але неухильно рухатимуться вгору. Сприятиме цьому притлумлена дія першого "інфляційного етапу", викликаного зростанням тарифів на електроенергію, збільшенням акцизів на пальне, гальмуванням роботи бізнесу внаслідок перебоїв з електроенергією", - зазначив Лєсовий.
Банкір пояснив, що другий "інфляційний етап" може виникнути через збільшення податкового навантаження: продавці, виробники, постачальники цілком очікувано можуть закласти власні ризики недоотримання прибутку через збільшення податків у споживчі ціни. Лєсовий пояснив:
"Відтак можемо з обережністю припустити, що впродовж жовтня основні валютні коливання відбуватимуться в проміжку 41,5-42,2 грн/дол., що незначно, але все ж таки можуть бути вищими за вересневі показники".
Він підкреслив, що це не вибиватиметься за раніше озвучені курсові прогнози до кінця року та й будь-які зміни у щоденному розрізі будуть малопомітними.
Характеристики валютного ринку впродовж наступного тижня за прогнозом банкіра будуть такими:
- коридори валютних змін: на міжбанку 41-41,6 грн/дол. та 44-46 грн/євро, на готівковому ринку 41,2-41,8 грн/дол. та 44-46,5 грн/євро;
- щоденні курсові зміни: на міжбанку — до 0,2-0,3 грн, у банках — до 0,3-0,5 грн, в обмінних пунктах — до 0,5 грн;
- середня різниця між курсами міжбанку і готівкового ринку: залежно від валюти до 0,3-0,5 грн;
- тижневі курсові відхилення очікуються в межах 2% від початкового понеділкового курсу.
Загалом Лєсовий припускає, що за підсумками вересня-жовтня гривня може втратити в ціні близько 1%.
"Однак є одне але: вичерпний перелік факторів, що впливатимуть на ринок впродовж наступного місяця, досі невідомий. Тому можемо лише висловлювати припущення, що ґрунтується, як на аналізі ринку впродовж року, макроекономічних показниках, так і на офіційних прогнозах (зокрема на валютному курсі, закладеному в бюджет на кінець року, а це 42,2 грн/дол.)", - резюмував банкір.
Курс валют – останні новини
Курс долара до гривні у "ПриватБанку" у четвер, 26 вересня, знизився на 10 копійок і складає 41,50 грн за долар. Курс євро у фінустанові послабився також на 10 копійок і становить 46,50 грн за євро.
Продати американську валюту в банку можна за курсом 40,90 грн, євро – за курсом 45,50 грн за одиницю іноземної валюти.